Kapat

Roku Tv Avrupa’yı Domine Etmek İçin Geliyor!

Anasayfa
Film Roku Tv Avrupa’yı Domine Etmek İçin Geliyor!

Roku Tv, Birleşik Devletler’de yayın servislerinin kralı olabilir. Fakat bugüne dek, Avrupa’da bilinirliği çok daha düşük oranlarda seyrediyordu. Şirket daha önce Fransa ve Birleşik Krallık’da bir çok cihazlarını piyasaya sürdü ve Almanya’da Sky ile oluşturulmuş bir Tv Stick sundu. Fakat Atlantiğin diğer tarafında olduğu gibi burada da hiç bir zaman tam anlamı ile harekete geçmedi. Şimdi Roku Tv, bunu değiştirmeyi ve Netflix’in Avrupa hakimiyetine meydan okumayı planlıyor.  Roku Tv CEO’su Anthony Wood, şirketi IFA 2019’da İngiltere’de bir televizyon lansmanı ile başlayan süreçte, Avrupa pazarına sokulmasının başlayacağını açıkladı.

Roku şirketi Çinli üretici Hisense ile ortaklık kurarak Roku’nun işletim sistemini çalıştırabilen bir dizi modeli bu sene sonlanmadan tanıtacak. Anthony Wood müşteri deneyiminin asıl odağının kaliteli içeriklere doğru eğilim göstermesine dikkat çekmek istiyor. Ve buna ekleme yaparak şunları söylüyor: “Televizyonun en iyi tarafı Televizyonda yayınlanan Tv şovlarıdır” diyerek bir sezon boyunca Mindhunter‘ı  sezon sonuna dek seyreden herkesin kesinlikle aynı fikirde olacağını vaat etti. Günün sonunda Roku Tv, BBC, ITV ve Kanal 4 gibi “binlerce yayın akışı” sunuyor olacak.

Televizyonlar 65 inçlik boyuta kadar sergilenecek, henüz bir fiyatlandırmadan bahsedilmese de Roku Tv ürünlerinin “uygun fiyatlı performans ürünleri” olacağından bahsediyor. Hisense TV’leri yine de başlangıç. Roku ayrıca referans tasarımlarını ve işletim sistemini diğer TV üreticilerine de sunuyor, böylece diğer Tv üreticileri de Roku TV’leri kurabiliyorlar. Şirket, TV üreticilerinin kendilerinin işletim sistemlerini alarak, Avrupa çapında ve ötesinde kullanıma sunulacağını umuyor.

Ülkemiz İçin Şimdilik, Her Şey Çok Yeni

Türkiye özelinde bahsedecek olursak, Amerika ve birkaç ülkenin haricinde satılmadığı için henüz Roku Tv için oldukça yeni bir pazarız ve bundan dolayı tabii ki de şimdilik yerel içeriğimiz yok. Ayrıca ülkemizdeki kullanıcıların geri dönüşlerine göre, Amazon İnstant video uygulaması bazı sorunlar ile karşılaşmamıza sebebiyet veriyor. Ayrıca, Türkiye desteği olmadığı için uygulamayı Amerika’daymış gibi kurmak gerekiyor, uygulama Amerikan içeriğini gösteriyor ama siz çoğunu izleyemiyorsunuz. Amerikalıların izleyemediği, sizin izleyebildiğiniz içerikler ise baştaki sebepten ötürü görüntülenemiyor. Sonuç olarak Amerika’da prime üyeliğine dahil içerikler ile Türkiye’deki aboneliğin sunduğu içeriklerin kesişim kümesi neyse onlar izlenebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Akbank Atm çalışmıyor | Akbank mobil uygulamasına giremiyorum | Akbank erişim engeli

Netice itibariyle Netflix, Plex, Google Filmler, Youtube, Vimeo, Mubi, Ted vb. hizmetler sorunsuz kullanılabilir. Kısıtlı da olsa bir miktar ücretsiz film, dizi içeriğine erişebilirsiniz ama Türkçe altyazı seçeneğininden fedakarlıkta bulunmanız gerekebilir. Amerikan içeriklerini izlemek için (örneğin Hulu veya Amerikan TV kanalları) modeminizde bir Smart DNS konfigürasyonu veya VPN olması lazım. Ülkemiz için bazı VPN programları bu engeli aşabileceğini vaat ediyor ancak çoğu paralı veya güvenlik tehditleri içeriyor.

Ancak bunun ücretsiz ve güvenli bir çözümü var ve daha önce sitemizde hakkında birkaç detaylı makale yazmıştık. Aşağıdan bu makalelerimize göz atabilir ve Amerikan TV kanallarına erişimi sağlayabilirsiniz.

→Mysterium Vpn ile Netflix Amerika’ya Ücretsiz Bağlanmak!

→Amerikan Netflix’ini İzleme Yöntemi 2019

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir