Kapat

Rus Blockchain Derneği, Güvenilir kripto paralar için beyaz liste oluşturuyor!

Anasayfa
HABER Rus Blockchain Derneği, Güvenilir kripto paralar için beyaz liste oluşturuyor!

Rusyada dijital para dolandırıcılığını önlemek için Rus Blockchain Derneği tarafından güvenilir para birimlerinin bir listesi oluşturuluyor. Bu listedeki kripto para birimlerinin ticaretine izin verilerek dolandırıcılık vakalarının en alt seviyelere indirilmesi amaçlanıyor.

Kapsamlı liste, madencilik formlarını, ICO'ları , yatırımları ve değişim platformlarını içeriyor. Ayrıca, sanal para birimleri yönetmeliği geleceğe dönük olarak yenileniyor.

Rus Blockchain Derneği, yılın başından bu yana Rusya'daki kripto yatırımcılarının dolandırıcı blockchain projelerine 4,3 milyon dolar yatırım yaparak paralarını kaybettiklerini açıkladı. Sonuç olarak, Rus Blockchain Derneği kripto para birimi endüstrisine yatırım yapmak isteyen bireyler için referans olarak hareket edecek bir beyaz liste oluşturma kararı aldı.

Bu beyaz listeye girmek oldukça zor dijital para kurucuları tarafından platforma başvuru yapılıyor ve bu üreçten sonra detaylı araştırmalar ve testlerden geçen platformlar uygun bulundukları taktirde beyaz listeye alınıyor.

Öte yandan, Rus yasama meclisi dijital para birimleri ve ICO'ların düzenlenmesinde önemli ilerlemeler kaydetti. Dijital varlıklara ilişkin tasarı olarak bilinen yönetmelik, kısa bir süre önce meclise sunuldu ve ilk aşamasını geçti. 2017 yılında, Rusya cumhurbaşkanı Vladimir Putin, yönetmeliğin bu yıl ( 2018 ) Temmuz ayında tamamlanmasını gerektiğini söylemişti. Ancak, çalışmaların yoğunluğu ve titizlikle sürmesi nedeni ile bu son tarih Eylül ayına kadar ertelenecek gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir