Kapat

Samsung 2019 Yılında 5G Telefon Çıkaracak

Anasayfa
HABER Samsung 2019 Yılında 5G Telefon Çıkaracak

Samsung 2019 yılında benimseyeceği yol haritasını açıklayarak, önümüzdeki yılda 5G telefon çıkaracağını belirtti. Geçtiğimiz haftalarda katlanabilir telefon modeli hakkında açıklamalar yapan şirket, 5G telefon ile ilgili konsepti yıllık Qualcomm Snapdragon Zirvesinde detaylı olarak açıklayacak.

Şu anda detaylar henüz kesinleşmemiş olsa da, Samsung’un Verizon şirketiyle ortaklık yapacağı ve buna bağlı olarak önümüzdeki yılın ilk yarısında telefonu çıkaracağı aktarılıyor. Snapdragon X50 5G NR modem ve anten modüllerinin Snapdragon Mobil Platformu yardımıyla üretilmesi ile birlikte , Qualcomm da önemli bir partner olarak bu ortaklıkta yer alıyor.

Daha önce OnePlus ve Motorola gibi şirketler de yaptıkları açıklama ile 5G telefonları 2019 yılında çıkaracaklarını açıklamışlardı. Motorola, MotoMod modeli ile 5G teknolojisini benimseyen modeli önümüzdeki yılda çıkaracak. Samsung’un en büyük rakibi olan Apple’ın ise bu teknolojiyi 2020 yılına kadar kullanmayacağı söylentileri dolaşıyor.

5G teknolojisini tamamen benimsediği görülen Samsung, 2017 Mobil Dünya Kongresinde 5G destekli ev tipi bir router tanıtımı yapmıştı. Verizon tarafından belirtidiği üzere ise 5G ev servisi şu anda, Houston, Indianapolis, Los Angeles ve Sacramento gibi Amerikan şehirlerinden kullanılıyor.

5G ile çok daha hızlı veri indirme ve yükleme işlemleri gerçekleştirilebilecek. Yüksek hızın yanında daha geniş bir alanı kapsayacak olan teknoloji daha sağlıklı bağlantılar sağlayacak.

Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda daha yüksek hızların sunulması ile birlikte bu alanda yeni bir döneme adım atılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir