Kapat

Samsung 4 Haneli Numaralara Mesaj Atamıyorum | Çözüm

Anasayfa
Çözüm Samsung 4 Haneli Numaralara Mesaj Atamıyorum | Çözüm

Samsung telefon kullananlar genellikle 4 haneli numaralara mesaj gönderme sorunu ile karşılaşıyor. Samsung telefonlarda 4 haneli numaralara otomatik yada yanlış giden mesajların engellenmesi için izinler kapalı olarak gelebiliyor. Son zamanlarda Huewai 4 haneli numaralara mesaj gönderme sorunu da artmaya başladı. Huewai markası Samsung gibi otomatik abonelikler için önlem almış durumda. Farklı bir makalemizde Huewai 4 haneli numaralara mesaj gönderme sorununa açıklık getireceğiz.

Operatörümüz tarafından yada farklı firmalardan gelen kampanya mesajlarında (SMS, KONUŞMA, İNTERNET, ABONELİK) kayıt olmak için bu mesaja EVET yazıp yollayın yazar, bizde kampanyayı beğenirsek EVET yazar göndeririz. Kısa bir süre sonra “mesaj gönderilemedi” hatası alıyorsak ya telefonumuz çekmiyordur yada telefonunuzda 4 haneli numarala mesaj atma kapalıdır.

Samsung 4 Haneli Numaralara Mesaj Atamıyorum | Çözüm

Bu hatanın çözümünü için aşağıdaki adımları takip edin ve SMS izinlerini düzenleyin, 4 haneli numaralara rahat rahat mesaj atın.

→AYARLAR’a girin

→UYGULAMALAR’ı seçin

→Sağ üst köşede SİSTEM UYGULAMALARINI GÖSTER’e tıklayın.

→MESAJ SERVİSİ’ni seçin 

→PREMİUM SMS GÖNDER’e girin DAİMA İZİN VER dediğinizde işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Genel olarak hatanın çözümü çoğu markada benzerdir. Bize gelen mesajlarda 4 haneli numaralara mesaj gönderme sorunu sıklıkla yaşanan markalar “LG, SONY, LENOVO, SAMSUNG, HTC” olarak görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Notebook - Laptop recovery nasıl yapılır? Asus - Acer - Casper - Toshiba - HP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir