Kapat

Samsung Galaxy Fold’un Ardından İki Farklı Katlanabilir Telefon Çıkarıyor

Anasayfa
HABER Samsung Galaxy Fold’un Ardından İki Farklı Katlanabilir Telefon Çıkarıyor

Galaxy Fold’un resmi lansmanı için bir aylık bir süre var, ancak buna rağmen Samsung’un yakın gelecekte iki katlanabilir telefonu daha duyuracağı bildirildi. Birinin kapaklı bir cihaz olduğu söylenirken, diğeri rakip Huawei’nin Mate X modeline benzer olacak.

1,980 dolardan satışa sunulacak Galaxy Fold,26 Nisan’da sınırlı, lüks bir lansman için hazırlanırken, bu pahalı cihazlar için ne kadar talep olacağını kestirmek şu an için zor görünüyor. Ancak, Bloomberg tarafından aktarılan bir habere göre, Fold modeli Samsung’un son katlanabilir telefonu olmayacak.

Bu yılın sonlarında veya önümüzdeki yılın başlarında, şirket Motorola’nın ilgi çekici Razr telefonuna benzer görünen ve dikey olarak katlanabilen bir telefonu duyuracak. Cihaz kapalı konumdayken ekran içeride gizlenmiş halde bulunacak. Dış kısımda ekstra bir ekranın olabileceği konuşulurken, şirketin henüz buna karar vermediği belirtiliyor.

Bunun ardından ise Samsung farklı bir katlanabilir cihaz daha çıkaracak. Bu cihazın Galaxy Fold gibi içeriye doğru katlanmaktan ziyade, Huawei’nin Mate X modeli gibi dışarıya doğru katlanacağı belirtiliyor.

Galaxy Fold ile ilgili meydana gelebilecek en büyük sorunların başında dayanıklılık geliyor. Samsung, ekranın yaklaşık 10,000 defa katlanması sonucunda panelde meydana gelen kırışıklılık üzerinde çalıştığını belirtmişti. Şirket ayrıca bunun meydana gelmesi durumunda ücretsiz ekran değişimi yapabileceğini de belirtiyor.

Kaynak: TechSpot

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Bilgisayarınız Gizlice Kripto Para Madenciliği Yapıyor Olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir