Kapat

Samsung Galaxy S10, Dahili Kripto Cüzdanı ile Kripto Paraları Güvende Tutuyor

Anasayfa
HABER Samsung Galaxy S10, Dahili Kripto Cüzdanı ile Kripto Paraları Güvende Tutuyor

Samsung, en yeni amiral gemisi Galaxy S10 telefonlarına bir kripto para cüzdanı ekleyerek, bu alanda adım atan ilk akıllı telefon üreticilerinden biri oldu. Cüzdan, kullanıcıların Bitcoin, Ethereum ve güzellikle ilgili bir kripto para birimi olan Cosmo Coin’i depolamalarını sağlıyor. Soğuk depolama teknolojisi ile çalışan cüzdan, internete bağlı olmadan çalışacak.

Galaxy S10 telefonları ayrıca, belirli merkezi olmayan uygulamaları (“Dapps”) da destekliyor. Şu anda, Samsung’un kullanıma sunulan temel Dapp uygulaması, kullanıcıların uygulamada inceleme yazmaları karşılığında Cosmo token’ları kazanmalarını sağlayan Cosmee isimli bir uygulama olarak belirtildi. Cosmee’nin arkasındaki Güney Kore’li blok zinciri projesi olan Cosmochain, blok zincirinin, tüm incelemeleri güvenilir bir şekilde kaydetmek için kullanışlı bir yol olması gerektiğini ifade ediyor.

Samsung, oyuncular için oluşturulan Ethereum tabanlı bir dijital para birimi olan Enjin Coin adlı kripto para birimini de destekleyeceğini açıkladı. Ayrıca, kripto para birimini kullanarak temassız ödemeleri destekleyeceğini belirtti.

Samsung, blok zincirini yeni amiral gemisine entegre etme yolunda böyle bir adım atarak bu alanda piyasadaki diğer telefon üreticilerini de etkileyebilir. Geçen yıl, Sirin Labs, kripto para birimi depolama özelliğine sahip Finney telefonunu 1000 dolardan tanıtmıştı. Bunun yanında, geçen Ekim ayından beri ön sipariş için mevcut olan ve yalnızca kripto para birimi ile satın alınabilen HTC Exodus bulunuyor.

Kaynak: The Verge

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  ICN Coin 'ICONOMI' Nedir? "Herkes İçin Ekonomi"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir