Kapat

Samsung Galaxy S10, iPhone 2019 ve Huawei P30 Sızıntılarına Dair Detaylar

Anasayfa
HABER Samsung Galaxy S10, iPhone 2019 ve Huawei P30 Sızıntılarına Dair Detaylar

Samsung’tan Google’a kadar, son birkaç gün içerisinde neredeyse her akıllı telefon ile ilgili sızıntılar meydana geldi. Aşağıdaki sızıntılar, 5 Ocak 2018’den 10 Ocak 2019’a kadar olan haberleri içermektedir.

Samsung

Her şeyden önce Samsung, Galaxy S10 serisini 20 Şubat’ta tanıtacak. Bu bir söylenti ya da sızıntı değil, bu tarih Güney Koreli şirket tarafından açıklandı. Samsung, aynı etkinlikte katlanabilir telefonunu da ortaya çıkarabilir.

Samsung, 20 Şubat’ta katlanabilir akıllı telefonunu ortaya çıkarabilir ancak, bir söylentiye göre Güney Koreli şirket katlanabilir telefonu 2019’un ilk yarısından sonra piyasaya sürebilir.

Samsung, Galaxy S10 amiral gemisinin tasarımını yanlışlıkla sızdırmış olabilir. Aşağıdaki görüntü, One UI hakkında yayınlanan bir Samsung Newsroom yazısında görüldü. Söz konusu görüntüde, çok ince üst ve alt çerçevelerin yanı sıra, sağ üst köşede kameraya dair delikli bir tasarım görünüyor.

Başka bir Samsung Galaxy S10 sızıntısına göre ucuz fiyatlı S10 modeli 3100mAh batarya, normal model 3500mAh batarya ve Plus model 4000mAh batarya içeriyor.

Apple

Bir Apple söylentisine göre, bir sonraki iPhone’da kare bir birime yerleştirilmiş üç adet arka kamera dizisi bulunacak. Apple’ın iki kamerayı dikey olarak hizalayacağı ve diğer kamerayı ikisinin arasına yerleştireceği bildiriliyor. Yan kameranın üzerinde bir de LED flaş var.

Wall Street Journal tarafından aktarıldığı üzere Apple’ın 2019’da üç yeni iPhone çıkaracağı bildirildi. Şirketin yeni serisi XR’nin devamı olacak ve üçlü kamera teknolojisine sahip olacak. Listede LCD ekranlı bir telefon ve çift arka kamera, ve iki adet OLED ekranlı akıllı telefon yer alıyor.

LG

LG’nin, 2019’da Barselona’da gerçekleşek olan Mobile World Congress’te G8 amiral gemisini duyurması bekleniyor.

Huawei

Huawei P30 serisi için geçtiğimiz günlerde ‘kılıf’ tasarımları sızdırıldı. Bu kılıflara göre, tüm telefonlarda su damlası tarzı bir çentik olduğu öne sürülüyor. Ek olarak, üç telefonun her birinin dört tarafta da çok ince çerçevelere sahip olduğu anlaşılıyor. Sızıntıya göre, P30 Lite ve P30 6 inçlik bir ekrana sahip olacak. Öte yandan, P30 Pro’nun 6.4 inç kavisli ekrana sahip olması bekleniyor. P30 Lite, yan tarafta bir parmak izi sensörüne sahip olacak ve diğer iki telefon ise ekran üzerinde parmak izi sensörlerini kullanacak.

Moto

İki Moto akıllı telefon kılıfı da çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Kılıflar iddiaya göre Moto P40 ve Moto Z4 Play cihazları için yayınlanacak.

P40 modeli, arka tarafta parmak izi tarayıcısı bulunduracak ve aynı zamanda sağ köşede dikey olarak hizalanmış iki adet kamera yer alacak.

Z4 Play modeli ise, arka tarafta yuvarlak bir kamera düzeneğine sahip olup, cihazın sol tarafında, güç düğmesi ve ses seviyesi butonları bulunacak.

Vivo

“The Waterdrop” kod adı verilen bir akıllı telefon Twitter üzerinde ortaya çıktı. Sızıntıda telefon iki farklı açıdan gözüküyor ancak cihaz hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir