Kapat

Samsung İki Ekranı Manyetik Olarak Birbirine Bağlayacak

Anasayfa
HABER Samsung İki Ekranı Manyetik Olarak Birbirine Bağlayacak

Bu yılın en heyecan verici katlanabilir cihazı olarak nitelendirilen Samsung Galaxy F geçtiğimiz Kasım ayında gösterime çıkmıştı. Katlanabilir telefon açık olduğu durumda bir tablet boyutunda olacak ancak katlandığı zaman ise normal bir akıllı telefon boyutunda olacak. Yeni tasarım, OLED ekranı korumak amacıyla cam yerine özel bir şeffaf film kullanılması sayesinde mümkün oluyor. Ayrıca katlanmayı sağlamak amacıyla özel bir menteşe yapısı kullanılacak.

Samsung görüldüğü üzere katlanabilir telefonlar konusunda farklı tasarımlara sahip. Tasarımlardan birisi iki ayrı akıllı telefonun manyetik olarak birbirine bağlandığı bir mekanizmayı içeriyor.

LetsGoDigital tarafından keşfedilen patent dosyasına göre, Samsung’un bu tasarım için patenti Haziran ayında aldığı ve Ocak ayında yayınladığı görülüyor.

Aşağıdaki resimlerde görebileceğiniz gibi, Samsung, mevcut katlanabilir telefonların bazılarına çok benzeyen katlanabilir bir cihaz tasarlamış. İki farklı telefon ekranı manyetik bir menteşe yardımıyla birbirine bağlanıyor.

Bu tasarımla birlikte katlanabilir telefonların amacına ters olarak cihaz tablet moduna geçtiğinde devamlı bir ekran alanı sağlanmıyor. Ancak tasarım ekran boyutunu arttırabilen çeşitli faktörleri içeriyor olabilir.

Telefon kaydırılarak dönüştürülebilir ve telefonun ana kamerası selfie kamerası olarak kullanılabilir. İkinci ekran ayrıca farklı bir klavye olarak kullanılabilir.

Ancak, iki mıknatısın ne kadar güçlü olduğu bilinmiyor. Ayrıca, iki parça arasında kablo olmadığı göz önüne alındığında, iki tarafın nasıl iletişim kurduğu ve daha da önemlisi pil ömrünü nasıl paylaştığı açık değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir