Kapat

Samsung, İki Yeni Orta Segment Galaxy A Telefonunu Duyurdu

Anasayfa
HABER Samsung, İki Yeni Orta Segment Galaxy A Telefonunu Duyurdu

Samsung, A30 ve A50 olmak üzere iki yeni orta sınıf Galaxy A Serisi telefonu duyurdu. Telefonlar ilk kez Samsung India web sitesinde görüldü ve 28 Şubat’ta Mumbai, Haydarabad ve Kalküta’da gerçekleşecek bir basın etkinliği için basına davet gönderildiği belirtildi. Samsung, Hindistan’da daha ucuz telefon satışı yapan Çinli üreticilere karşı bir hamle olarak kaybettiği pazar payını bu yeni telefonlarla kazanmayı planlıyor.

Hem A30 hem de A50 için kamera kalitesi ön plana çıkıyor. A50 model cihaz, 25 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş lens ve 5 megapiksel derinlik sensörü olmak üzere arkada üç kamera bulunduruyor. Ön kısımda ayrıca arka planı bulanıklaştırmak amacıyla özçekim odaklamalı 25 megapiksel kamera bulunuyor. A30’un arkasında ise 16 megapiksel ana lens ve 5 megapiksel geniş açı lens olmak üzere iki kamera ve ön kısmında 16 megapiksel kamera bulunuyor.

Her iki telefonun da parmak izi sensörü var, ancak A50’nin sensörü ekrandayken, A30’un sensörü arka tarafta yer alıyor. Samsung’un yaptığı duyuruda, A30’un yüz tanıma özelliğine sahip olacağı belirtilirken, A50’nin bu özelliğe sahip olup olmayacağı aktarılmadı.

Hem Galaxy A50 hem de Galaxy A30, 4,000mAh, hızlı şarj bataryaya sahip. A30, 3 GB RAM ve 32 GB depolama veya 4 GB RAM ve 64 GB depolama ile birlikte gelirken, A50 4 GB RAM ve 64 GB depolama veya 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile satışa sunulacak. Her ikisinde de depolama alanı microSD aracılığıyla 512 GB’a kadar çıkarılabiliyor.

Fiyatlandırma ve satışa dair detaylar iki telefon için de henüz paylaşılmadı.

Kaynak: The Verge

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  iOS 13.4.1 Güncellemesi Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir