Kapat

Samsung kırılmaz ekran geliştiriyor

Anasayfa
HABER Samsung kırılmaz ekran geliştiriyor

Akıllı telefonlarda en çok yaşanan sıkıntıların başında en ufak bir darbede bile ekranın çabuk kırılıyor olmasıdır. Bu gibi ihtimallere karşı milyonlarca lira para harcanarak inceltilen telefonlara ekran koruyucu ve kılıf takarak kalınlığını iki katına çıkartıyoruz.

Samsung bu konuda yeni bir adım attı ve yeni üreteceği cihazlar için kırılmaz ekran teknolojisini denediği açıkladı. Bildiğiniz gibi son geliştirilen telefonların hemen hemen hepsi OLED teknolojisine sahip olan cihazlar.

OLED ekranlar, LCD’lere göre daha çevresel etmenlere karşı hassas oluyorlar. Fiziki yapılarından dolayı korunmaları da oldukça güç haliyle. Bunun en büyük örneği olarak Samsung model telefonları gösterebiliriz ancak anlaşılan bu algı yakın zamanda kırılacak.

Samsung, gelecek olan yeni modelleri için oldukça sağlam bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Normal şartlarda sert cam üretimi yapan firma artık kendi modellerinde esnek ve darbeyi emen bir madde üretecek. Böylelikle kırılmaz ekran teknolojisi ile  telefonlarımızın düşme korkusundan kurtulmuş olacağız.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Sim kartlara veda ediyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir