Kapat

Samsung telefonlarda kamera odaklama sorunu çözümü!

Anasayfa
Çözüm Samsung telefonlarda kamera odaklama sorunu çözümü!

Samsung A serisi modellerde ve Note 4 cihazlarda sıkça yaşanmaya başlanan kamera odaklama sorunu genelde yazılımsal problemlerden ortaya çıkmaktadır. Kamera odaklama sorunundan cihazı servise verdiğinizde basit format işlemi ardından problemin devam etmesi halinde güncel Firmware yüklemesi yapılmaktadır. Problem hala devam ediyor ise donanımsal arıza var demektir servisin gerekli müdahaleyi yapması yada cihazı değiştirmesi gerekiyor.

Kamera odaklama sorunu yaşadığınızda cihazınızı servise vermeden önce evde kendiniz aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

İlk olarak kamera ayarlarını fabrika ayarlarına döndürelim.

→ Kamerayı açıyoruz

→ Ayarlar simgesine tıklıyoruz

→ Açılan menüden en alttaki Fabrika Ayarlarına Dön seçeneğini seçiyoruz.

→ Kısa bir süre bekledikten sonra ayarlar sıfırlanacaktır. Kamerayı kapatıp yeniden açın ve test edebilirsiniz.
İlk yöntem başarılı olmadıysa telefonunuzdaki verileri yedekledikten sonra format atmayı deneyebilirsiniz.

→ Basit format işlemi için Samsung Format haberimizi okuyunuz.

 

Son olarak Samsung Güncel Firmware  yükleyerek problemi çözmeyi deneyebilirsiniz.

→ Sammobile.com sitesinden telefonunuz için uygun olan güncel yazılımı indirebilirsiniz.

→ Daha sonra Odin programı ile telefonunuza yazılım atabilirsiniz. Telefonunuzu servise verdiğinizde muhtemelen kamera odaklama problemi için güncel yazılım atmayı deneyeceklerdir. Bunu kişisel bilgisayarınızdan sizde yapabilirsiniz.

Eğer bu seçeneklerden herhangi birisi sorunu çözmedi ise donanımsal bir ağrıza olması çok büyük olasılıktır. Telefonu en yakın servise götürmekten başka bir çareniz kalmıyor demektir.
Samsung A3 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung A5 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung Note 3 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung Note 4 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung Note 5 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung S4 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung S5 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung S3 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung kamera problemi çözümü, Samsung kamera ayarını sıfırlama, Samsung kamera açılmıyor. Samsung J2 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung J5 kamera odaklama sorunu çözümü Samsung Grand Prime kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung S3 Mini kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung tablet kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung Note 2 kamera odaklama sorunu çözümü , Samsung Note 3 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung S7 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung S6 kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung S7 Edge kamera odaklama sorunu çözümü, Samsung S6 Edge kamera odaklama sorunu çözümü.

 

 

“Samsung telefonlarda kamera odaklama sorunu çözümü!” üzerine 1 yorum

  1. Mevlut says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir