Kapat

Samsung Yetkilisi, Galaxy Fold’un Neden Mate X’ten Daha İyi Olduğunu Açıkladı

Anasayfa
HABER Samsung Yetkilisi, Galaxy Fold’un Neden Mate X’ten Daha İyi Olduğunu Açıkladı

2000 dolara yakın fiyat etiketine rağmen, Samsung önümüzdeki ay Galaxy Fold satışa çıktığında cihazı almaya hazır bir sürü insan olmasını bekliyor. Ancak şirket, birçok kişi tarafından daha iyi bir tasarıma sahip olduğuna inanılan Huawei Mate X ile şu anda büyük bir rekabet içerisinde.

Kitap benzeri bir form faktörü kullanan Galaxy Fold, telefon açıldığında içerideki tabletin ortaya çıkmasını sağlıyor. Aynı zamanda dış kısımda da geleneksel telefonlarda olduğu şekilde bir ekran bulunuyor. Ancak Huawei’nin Mate X modeli, dışa doğru katlanan bir tasarım ile birlikte 8-inçlik ekranı tamamen katlanarak normal bir akıllı telefon boyutuna getirebiliyor.

Galaxy Fold’un aksine Mate X tamamen katlanabilir hale gelerek çok daha temiz bir görünüm sunuyor.

Mate X

Samsung’un Ar-Ge genel başkan yardımcısı Eui-suk Chung, en zor seçenek olarak nitelendirdiği bu tasarımla doğru yolda ilerlediklerini düşünüyor.

Chung: “Bir kitap gibi açıyorsun. Bir kitap gibi kapatıyorsun. Başka bir şekilde yapmaktan çok daha doğal, bu yüzden daha zorlu teknik sürece rağmen bu yolu seçtik” dedi.

Chung, ekranın kağıt gibi katlanmasına izin vermeyen teknoloji nedeniyle Galaxy Fold’un tamamen kapanmadığını kabul etti. Ayrıca, Mate X’de olduğu gibi ekranın dışta olmasının, kolay bir şekilde çizilmelere ve hasarlara yol açacağını belirtti. Chung ayrıca, Huawei’nin katlanabilir telefonununda, birisini yanlışlıkla arama gibi “kullanıcı hatası” olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Kaynak: TechSpot

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Huawei Bildirim Sesi Açma | Değiştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir