Kapat

Samsung’un 5G Telefonu CES’te Görüntülendi

Anasayfa
HABER Samsung’un 5G Telefonu CES’te Görüntülendi

Samsung, Las Vegas’ta gerçekleşen CES 2019’a 5G telefon modelinin bir prototipini getirdi. Ziyaretçiler ne kadar telefonu ellerine alıp denemek istese de, cihaz cam bir kutunun içerisinde sergilendi.

İlk bakışta herhangi bir özelliği dikkat çekmeyen telefon oldukça sıradan görünüyor. Tasarımı tamamen bitmeyen cihaz prototip olduğundan dolayı “ilk telefon” sıfatına da pek uymuyor. Yapacağımız en gerçekçi tahmin olarak bu telefonunu 5G operatörlerle kullanılacak olan cihazlar için bir temel oluşturacağını düşünüyoruz.

Geçtiğimiz ayda Qualcomm’un teknoloji zirvesinde görüntülenen cihazda pek fazla bir değişiklik görünmüyor. Ancak cihazın varlığı aslında büyük önem arz ediyor. Dünya’nın en büyük telefon üreticilerinden biri olan Samsung, 5G konusunda agresif olacağını ve bu alanda ilklere imza atacağını tüm dünya ile paylaşmak istiyor.

Samsung yaptığı açıklamada ilk 5G telefonu 2019’un ilk yarısında Verizon ile olan ortaklık sonucu çıkaracağını ve iki farklı 5G telefonu da AT&T ile çıkaracağını açıklamıştı.

Ayrıca bazı dedikodulara göre önümüzdeki ay çıkacak olan Samsung Galaxy S10’un da 5G destekleyen farklı bir versiyonu olduğu iddia edildi.

5G şebekeleri henüz hazır olmasa da, telefon üreticileri yarışta öne geçmek için hızlı davranıyor. Operatörler 5G hizmetlerini başlattığında buna hazır uyumlu telefonlara sahip olmak markalara ciddi bir avantaj sağlayacak. 3G’den 4G telefonlara geçişin yavaşlığı göz önüne alındığında hem operatörler hem de cihaz üreticileri geçişi hızlandırmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook Libra'nın Sahteleri ile Başı Dertte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir