Kapat

Samsung’un önümüzdeki yıl katlanabilir telefon çıkarabilir

Anasayfa
HABER Samsung’un önümüzdeki yıl katlanabilir telefon çıkarabilir

Wall Street Journal'a göre Samsung gelecek yılın başında piyasaya sunmak için katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor . Bu telefonun bir cüzdan şekline dönüştürmek için yarıya bükülebilen 7 inçlik bir ekrana sahip olduğu bildiriliyor. Cihazın dış kısmında bir ekran olacağı söylentiler arasında. İki ekran olması sebibi ile daha büyük bir pile ihtiyaç duyacak katlanabilir telefonun Galaxy Note 7 modelinde kullanılan uzun pil ömrü içeren batarya gibi olması endişeler arasında yer alıyor. Samsung katlanabilir telefonu 1,500 dolardan daha pahalıya mal olabilir. Bu modelin telefonda oyun oynayan kullanıcılara yönelik olarak üretileceği söyleniyor.

Bu katlanabilir telefon konsepti Samsung için yeni değil son bir kaç yıldır bu tarz bir akıllı telefon için Samsung arge çalışmaları yapıyor.

Şirketin bu cihaz üzerinde birçok kez çalıştığını protatifler ürettiği söyleniyor. Nisan 2017'de, Samsung Görüntü Yönetmeni Kim Tae-woong, şirketin önce çerçevesiz ekranlara odaklandığını ve daha sonra bükülebilir ekranlara döneceğini söyledi. Şirket, artık tamamen çerçevesiz olmasada çok ince çerçeveli birden fazla telefonu piyasaya sürdü dolayısıyla ekip yeni bir şey üzerinde yeniden odaklanabilir.  Yeni strateji olarak Samsung, 2019’da Journal’ın raporlarıyla uyumlu bükülebilir bir telefon çıkarmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir