Kapat

Satoshi Nakamoto’nun Kimliği McAfee Sayesinde Açığa Çıkabilir

Anasayfa
HABER Satoshi Nakamoto’nun Kimliği McAfee Sayesinde Açığa Çıkabilir

John McAfee attığı bir dizi tweet ile Satoshi Nakamoto’nun kimliğini bildiğini iddia etti. Kripto sektörünün ilerleyebilmesi için Nakamoto’nun kimliğinin açığa çıkmasının zorunluğu olduğunu dile getiren McAfee, Nakomoto’ya dair spekülasyonları bitirmeyi planlıyor.

Satoshi Nakamoto bu süre dahilinde kendisi çıkıp kimliğini açıklamazsa, John McAfee elinde olan bilgileri açığa çıkaracak.

“Satoshi Kim?” gizeminin sona ermesi gerekiyor! İlk olarak, bu kişi CIA veya Dünya üzerindeki hükümetlerle bağlantılı bir kuruluş değil. Satoshi bir insanlar topluluğu, ancak beyaz kağıtta Satoshi’nin bir kişi olduğu ve şu anda ABD’de yaşadığı yazıyor. Eğer bu kişi ortaya çıkmazsa, süre daralmaya devam edecek.

John McAfee’nin bu tweet’leri Satoshi’nin kimliğine dair olan tartışmaları yeniden alevlendirdi. Bitcoin ortaya çıktığından beri gizemini koruyan Satoshi Nakamoto’nun bir kişi veya grup olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin’i geliştirmeye 2010 yılına kadar devam eden Nakamoto bu tarihten sonra hiçbir şekilde geliştirme işlemine dahil olmadı. Kurucusunun gizemli bir şekilde ortadan kaybolması üzerine Bitcoin hakkındaki spekülasyonlar büyük bir artış göstererek birçok kişinin kendisini gerçek “Satoshi Nakamoto” ilan etmesine yol açtı.

John McAfee ise Nakamoto’nun kimliğini gizlemesinin gereksiz olduğunu ve kimliğinin açığa çıkmasının kripto dünyasına faydalı olacağını düşünüyor. McAfee paylaştığı bir tweet’te şöyle belirtti:

Satoshi’nin kimliğini şu ana kadar korudum. Artık bunun sona ermesinin vakti geldi. Taklitçiler Satoshi olduğunu iddia ediyor ve böylece onu bulabilmek adına zaman ve enerji israfı yapıyoruz. Kendisi çıkıp kimliğini açıklayana kadar süreyi daraltmaya devam edeceğim. Aksi taktirde Satoshi’nin kimliğini açıklayacağım.

McAfee’nin sansasyonel kimliğini göz önüne alacak olursak gerçekten Satoshi Nakamoto’nun kimliğine sahip olup olmadığı hakkında emin olamıyoruz. İlerleyen günlerde belki de kripto dünyasının en büyük gizemi açığa çıkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  İLK Yerli Baz İstasyonu geliyooor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir