Kapat

Secret Crush Nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
Uygulama Secret Crush Nedir? Nasıl Kullanılır?

Secret Crush Nedir?

Facebook geçtiğimiz sene duyurduğu ve Kolombiya’da kullanıma açtığı Facebook Dating platformu ile kullanıcıların potansiyel sevgili arayışlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Henüz Türkiye’de kullanımda olmayan platforma geçtiğimiz günlerde gerçekleşen F8 konferansında belirtildiği üzere “Secret Crush” isimli bir özellik getirildi. Bu özellik ile birbirlerine ilgi duyan kişiler artık reddedilme korkusu yaşamadan duygularını karşılıklı olarak ifade edebilecek.

Duyurudan önce sadece Kolombiya, Tayland, Kanada, Arjantin ve Meksika’da kullanımda olan Facebook Dating, güncelleme ile birlikte Filipinler, Vietnam, Singapur, Malezya, Laos, Brezilya, Peru, Şili, Bolivya, Ekvador, Paraguay, Uruguay, Guyana ve Surinam ülkelerinde kullanıma açılacak. Türkiye henüz bu listede yerini almasa da ilerleyen günlerde ülkemizin de Facebook Dating ile tanışacağını tahmin ediyoruz.

Secret Crush Nasıl Kullanılır?

Bu alanda oldukça popüler olan Tinder’a rakip olması beklenen Facebook Dating, platforma eklenen “Secret Crush” özelliği sayesinde şimdiden binlerce kullanıcı tarafından heyecanla bekleniyor. Konferansta tanıtılan bu özellik ile birbirinden hoşlanan ancak reddedilme korkusu yaşayan kişilerin aşklarını artık gizlemelerine gerek kalmayacak.

“Secret Crush” şöyle çalışıyor: Hoşlandığınız veya ilgi duyduğunuz kişiyi özelliğin bulunduğu ekrana ekliyorsunuz. Eğer bu kişi Facebook Dating özelliğini kullanıyorsa, arkadaşlarından birinin onu hoşlandığı kişi olarak eklediğine dair bildirim alıyor. Eğer “Secret Crush” özelliği ile aynı kişi de sizi hoşlandığı kişi olarak eklerse, ikiniz de eşleştiğinize dair Messenger üzerinde bildirim alıyor ve sohbete başlıyorsunuz. Böylece hbirbirinden hoşlanan iki kişi içbir riske girmeden kolay bir şekilde duygularını ifade etme fırsatını yakalıyor.

Facebook Dating ile birlikte gelecek olan Secret Crush özelliği ile maksimum 9 kişiyi ilgi duyduğunuz listeye ekleyebiliyorsunuz. Facebook Dating henüz ülkemizde kullanımda olmasa da gittikçe daha fazla ülkede kullanıma sunulduğundan dolayı ülkemiz için de gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  'Radar yanlış ölçüyor' tartışması bitiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir