İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Signal Nedir? WhatsApp’tan Farkları Nelerdir?

‎Signal - Private Messenger on the App Store

Screenshots

Description

Millions of people use Signal every day for free and instantaneous communication anywhere in the world. Send and receive high-fidelity messages, participate in HD voice/video calls, and explore a growing set of new features that help you stay connected. Signal’s advanced privacy-preserving technology is always enabled, so you can focus on sharing the moments that matter with the people who matter to you.

• Say anything – State-of-the-art end-to-end encryption (powered by the open source Signal Protocol™) keeps your conversations secure. Privacy isn’t an optional mode — it’s just the way that Signal works. Every message, every call, every time.

• Go fast – Messages are delivered quickly and reliably, even on slow networks. Signal is optimized to operate in the most constrained environment possible.

• Feel free – Signal is a completely independent 501c3 nonprofit. Development is supported by users like you. No advertisements. No trackers. No kidding.

• Be yourself – You can use your existing phone number and address book to securely communicate with your friends.

• Speak up – Whether they live across town or across the ocean, Signal’s enhanced audio and video quality will make your friends and family feel closer.

• Whisper in the shadows – Switch to the dark theme if you refuse to see the light.

• Sound familiar – Choose custom alerts for each contact, or disable noises completely. Simon & Garfunkel wrote a hit song about it in 1964, and you can experience the sound of silence whenever you want by choosing “None” as your notification ringtone.

• Picture this – Use the built-in image editing features to sketch, crop, and flip your outgoing photos. There’s even a text tool so that you can add more words to the 1,000 that your picture is already worth.


For support, questions, or more information, please visit:
https://support.signal.org

Source code:
https://github.com/signalapp

Follow us on Twitter (@signalapp) and Instagram (@signal_app) for all of the latest updates and announcements.

What’s New

Version 5.8.2

• We fixed a crash that prevented some users from sharing more than a few pictures at once. Now you can once again send photo albums instead of photo EPs.
• The bug where large stickers wouldn't automatically download is no longer creating sticky situations. Stickers were meant to get stuck, but not like this.

Interested in helping improve Signal? We're hiring. Visit https://signal.org/workworkwork to learn more.

Ratings and Reviews

4.5 out of 5
14.2K Ratings

14.2K Ratings

The0Z ,

dunyanin en iyi mesajlasma uygulamasi

arkadaslar, facebook’un dolayisiyla whatsapp ve instagram’in datamizi ne yonde kullandigi gayet acik. whatsapp’tan aldiginiz bir ayakkabi resmini ertesi gun facebook/instagram’da reklam olarak goruyorsunuz.. zevkleriniz, takip ettikleriniz, likelarinoz her biri birer gelir kapisi bu sirketler icin.. oyle de olmali belki ancak iletisim kurdugumuz, ozellerimizi doktugumuz iletisim araclari oyle olmamali.. signal’i kurun ve destekleyin, kurmakla kalmayin yayin.. signal reklam almiyor, sizi takip de etmiyor. tek gelir kapisi bagis veren ve internette ozgurlugu savunan guvenilir kurumlar.. bu yuzden destekleyin bu uygulamayi.

Gülçin Semiz ,

Telegram'dan farkı video arama var.

Birçok kurumun kullandığı Telegram'ı yükletemiyoruz insanlara ona nazaran daha az bilinen Signal'i nasıl yükleteceğiz bakalım... Ne zaman ki insanlar 5 yıl önce gönderdikleri WhatsApp fotoğraflarını İnternet'te görürler o zaman kıymete biner bunlar...

Kaspersky'nin QR Scanner (tarayıcı) uygulamasını da tavsiye ederim.

PDF Viewer (okuyucu) olarak da PSPDFKit GmbH uygulamasını tavsiye ederim.

Hava durumu, Çeviri, Harita, Navigasyon ve Disk için Yandex'ten, İnternet tarayıcı olarak Opera'dan şaşmayın; YouTube vb. her şeye Opera'dan girin ki reklamlardan kurtulun üstelik tek tuşla VPN servisi de içinde hazır.

Ayrıca güvenli e-posta için "Tutanota" tavsiye ederim. Kullanın; kullandırtın.

Reklamları dert etmezseniz Diversion, Lep's World 3 ve reklamsız (cnvcs'nin) Chess oyunlarını da çocuklarınıza oynatın mutlaka.

Müzik uygulaması olarak SoundCloud da fena değildir.

Hoşça kalınız.

Kernelpanic__ ,

Lütfen destekleyin

Uygulama günümüz koşullarında bye bye usa demek isteyen herkes kullanmalı. Açık kaynak kodlu olan bu uygulama datanızı çalmıyor, rehberinizi reklam için kimseye satmıyor. Uçtan uca açık kaynak kodlu dünya standartı şifreleme algoritmaları ile yazışmalar ve çağrılar şifreleniyor. Şüphesi ve teknik bilgisi olan kaynak kodlarını inceleyebilir. Elenizden geldiği kadar uygulamayı yayarak destek verin.
Basit çaplı arayüz iyileştirmeleri gerekiyor. Zamanla daha da çok geliştirilecektir.

App Privacy

The developer, Signal Messenger, LLC, indicated that the app’s privacy practices may include handling of data as described below. For more information, see the developer’s privacy policy.

Data Not Linked to You

The following data may be collected but it is not linked to your identity:

  • Contact Info

Privacy practices may vary based on, for example, the features you use or your age. Learn More

Supports

  • Family Sharing

    Up to six family members will be able to use this app with Family Sharing enabled.

You May Also Like

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

WhatsApp’ın gizlilik politikasında yaptığı değişiklikler ile beraber kullanıcılar için farklı bir mesajlaşma platformu arayışı başladı. Kullanıcılarının 8 Şubat’a kadar yeni koşulları kabul etmesini ve aksi takdirde uygulamayı kullanamayacaklarını bildiren WhatsApp’ın, bu tarihten sonra kullanıcı bilgilerini Facebook ile paylaşacağını belirtmesi üzerine kullanıcıların büyük çoğunluğundan tepki geldi.

Buna karşılık WhatsApp’a alternatif bir mesajlaşma uygulaması arayan kullanıcılar Signal ve Telegram gibi diğer uçtan uca şifreleme sunan mesajlaşma uygulamalarına yönelmeye başladı.

Bu yazımızda gizlilik bakımından en etkili mesajlaşma uygulamalarından biri olarak nitelendirilen Signal uygulamasını ve WhatsApp ile aralarındaki farkı inceliyoruz.

Signal Nedir?

Signal’in ortaya çıkışı 2010 yılına dayanıyor. Whisper Systems isimli bir şirketin TextSecure ve RedPhone isimli mesajlaşma uygulamalarını geliştirmesi ve uygulamaların Twitter’ın dikkatini çekmesiyle, 2011 yılında Twitter bu uygulamaları satın aldı ve açık kaynak olarak ücretsiz bir şekilde yayınladı.

2013 yılında ise Whisper Systems’in kurucularından olan Moxie Marlinspike, Twitter’dan ayrıldı ve TextSecure ve RedPhone uygulamalarını geliştirmeye devam etti. 2014 yılında bu iki uygulamayı tek bir uygulama olarak birleştirdiklerini duyuran şirket, uygulamaya Signal ismini verdi. 2018 yılında ise Marlinspike ve WhatsApp kurucu ortaklarından Brian Acton uygulamayı açık kaynak olarak sunmaya devam etmek ve ücretsiz olmasını sağlamak için Signal Foundation‘ı kurdu.

Signal Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

Uygulama Signal kullanıcıları arasında uçtan uca şifreleme ile iletişimi sağlamak için açık kaynak kodlu Signal Protocol teknolojisini kullanıyor. Böylece kişisel mesajlar, grup konuşmaları, sesli mesajlar, resimler ve videolar şifrelenmiş oluyor. Bilgisayar, Android ve iOS ortamlarında kullanılabilen Signal, sesli aramalarda da şifrelemeyi destekliyor.

Google Play ve App Store gibi uygulama marketlerinde yer alan uygulama oldukça basit olan arayüzü ile basit bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Uygulamayı indirdikten sonra yalnızca telefon numaranızı girip, doğrulama kodu ile kayıt olmanız ve sonrasında size özel PIN belirlemeniz gerekiyor. Uygulama daha sonra arkadaşlarınıza ulaşabilmeniz için rehbere erişim izni ve sonrasında ise sohbet, video ve görüntü gibi telefonunuzda depolanacak olan dosyalar için depolama izni istiyor.

Signal ile WhatsApp Arasındaki Farklar Neler?

Signal uygulamasını geliştiricileri tarafından belirtildiği üzere Signal üzerinden yollanan mesajlar şifrelenmekle kalmıyor, aynı zamanda bu mesajlara ait “metadata” da gizleniyor. Böylece hiçbir üçüncü partinin mesajın içeriğine dair bir detaya ulaşması mümkün olmuyor.

“Metadata” yani Türkçe olarak “meta veri”, kişiler arasındaki bağlantıları, örüntüleri ve kişisel bilgileri göstermeye yetecek kadar bilgiyi ortaya çıkarabilir.

Örnek olarak meta veri olarak şu bilgilere ulaşılabilir: Gönderen, alıcı, gönderme zamanı ve gönderenin konumu. WhatsApp, bu meta verilerinin kaydını tutmaktadır. Mesaj içeriğine WhatsApp dahil hiçbir üçüncü parti tarafından ulaşılamasa bile örnekteki gibi oldukça önemli meta veriler WhatsApp tarafından kayıt altına alınmaktadır.

Signal ile WhatsApp arasındaki farkları kısaca şu şekilde özetlemek mümkün:

Signal meta verileri de şifrelediğini belirtirken, WhatsApp meta verileri şifrelememektedir.

Signal açık kaynak kodlu, kâr amacı gütmeyen bir kurum tarafından geliştirilmektedir. WhatsApp açık kaynak kodlu değildir, kullanıcıların verilerini işlemektedir.

İki uygulama arasında ufak bazı farklar daha olsa da, gizlilik bakımından yukarıdaki farklar büyük önem arz etmektedir.

Umuyoruz ki bu yazı sayesinde gizlilik tercihlerinize bağlı olarak iki uygulama arasında kolay bir seçim yapmanız mümkün hale gelmiştir.

Signal uygulamasına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

PC: https://signal.org/tr/download/

Signal - Gizli Mesajlaşma
Signal - Gizli Mesajlaşma

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...

Uygulama

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...

Uygulama

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...

Uygulama

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...