Kapat

Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir? – Detaylı Rehber

Anasayfa
Çözüm Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir? – Detaylı Rehber

Yanlışlıkla önemli bir dosyayı sildiniz ve bu dosyayı geri getirmek mi istiyorsunuz? Dosyalarınızı hangi sebeple silmiş olduğunuz önemli değil, EaseUS Data Recovery Wizard Free yazılımı ile birlikte dosya, fotoğraf, müzik, arşiv ve diğer türlerdeki tüm verileri kurtarmanız mümkün. Kullanıcılar için oldukça can sıkıcı olan bu problemi çözmek amacıyla detaylı bir rehber hazırladık. Silinen dosyaları nasıl geri getireceğinizi öğrenmek için rehberimizi okumaya devam edin.

Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Öncelikle silinen dosyaları kurtarmak için EaseUS yazılımını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. EaseUS Data Recovery Wizard Free yazılımı silinen dosyaları, fotoğrafları, videoları geri getirir ve işlemci hataları, virüs saldırıları gibi durumlarda meydana gelen silinme işlemlerine karşı da verilerinizi kurtarmanızı sağlar.

EaseUS ile:

  • Hard disk
  • Harici hard disk
  • USB sürücüsü
  • Hafıza kartı
  • Dijital kamera
  • Mobil cihaz
  • Müzik çalar cihazları için kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

1. Programı bilgisayarınıza yükledikten sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda kurtarma yapmak istediğiniz bölümü seçmeniz gerekiyor. Program bu bölümü tarayarak, silinmiş dosyaların bir listesini oluşturacak. 

2. Tarama işlemini gerçekleştirin. Tarama işlemi ilk olarak basit bir şekilde sisteminizden silinen dosyaları listeler. Daha sonra ise tam düzeyde bir geri dönüşüm işlemi için Derin Tarama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Not: Bu işlem uzun sürebilir. 

3. Tarama işlemi sonucunda silinen dosyalarınızı görüntüleyebilir, önizleyebilir ve kurtarabilirsiniz. Bu işlem sonucunda silinen dosyaları geri getirmek için istediğiniz dosyaları seçerek “Kurtar” butonuna tıklayın. 

Not: Dosyaları kaydetmek için kayıp meydana gelen sürücüyü veya cihazı değil farklı bir bölümü seçin. 

Böylece hızlı ve basit bir şekilde silinen dosyaları geri getirerek işlemi tamamlayabilirsiniz. 

EaseUS Data Recovery Wizard Free yazılımı ile sadece silinen dosyalarınızı değil, ayrıca erişilemez halde olan sürücülerdeki dosyaları da kurtarabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Samsung KİES

Bilgisayarınıza format attıktan sonra sadece adres tablolarındaki veriler silinir, yani bilgisayarınızdaki dosyalar tam anlamıyla silinmez. Bundan dolayı sürücüye format atmış olsanız bile verilerinizi kurtarmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir