Kapat

Sızdırılan Bir Video Xiaomi’nin ‘Katlanabilir Telefon’ Akımına Katılabileceğini Gösteriyor

Anasayfa
HABER Sızdırılan Bir Video Xiaomi’nin ‘Katlanabilir Telefon’ Akımına Katılabileceğini Gösteriyor

The Verge tarafından aktarılan bir habere göre Xiaomi yakın gelecekte ortaya çıkacak katlanabilir telefon akımına dair bir hamle yapabilir. Videoda görüldüğü kadarıyla cihaz büyük bir ekrana sahip ancak kenarları geriye doğru katlanabildiğinden dolayı genel boyutu fazla büyük görünmüyor.

Açık konumdayken katlanabilir ekran tablet olarak işlev görüyor. Katlandığında, akıllı telefon olarak işlev gören katlanabilir telefonlar, Apple’ın iPhone Plus modelleri ile benzer boyutlara sahip.

Xiaomi, Samsung, Lenovo, LG, Huawei ve diğerlerinin yanında bu sektöre adım atan yeni şirketlerden bir tanesi. Çoğu şirket katlanabilir telefonları bu yıl çıkartmayı planlarken, Apple 2020’de bu alana girmeyi planlıyor.

Akıllı telefon üreticileri pazarın katlanabilir telefon konusunda yeterince olgun olduğunu düşünerek hızlı bir şekilde hamle yapmayı amaçlıyor. 5.5 inçten daha büyük ekrana sahip geniş ekranlı telefonlar halihazırda pazarın büyük bir kısmını oluşturuyor. Bu boyuttaki cihazlar 2018 yılındaki akıllı telefon sevkiyatının yaklaşık olarak %67’lik bir kısmını oluşturdu. 2022 yılına kadar bu oranın %88’e çıkacağı tahmin ediliyor.

Bunun yanında 6-7 inçlik ekranlar ilk defa 2018’in sonlarına doğru belirgin hale gelmeye başladı. Ancak ekran büyüklüğünün bir limiti olacağından dolayı, katlanabilir telefonlar ekranın çok geniş olmasını engelleyerek bu probleme bir çözüm getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir