Kapat

Skype artık uçtan uca şifrelenmiş konuşmalar sunuyor

Anasayfa
Çözüm Skype artık uçtan uca şifrelenmiş konuşmalar sunuyor

Skype artık uçtan uca şifrelenmiş konuşmalar sunuyor. Skype şifreli görüşme nasıl yapılıyor? Skype görüşmeleri nereden okunabilir? Skype görüşmeleri nasıl şifreleniyor? Ocak ayında Skype, Open Whisper Systems tarafından Sinyal Protokolü kullanılarak güvenli hale getirilmiş, uçtan uca şifreli sohbet görüşmelerini test ettiğini duyurmuştu. Şimdi bu özellik Skype iOS, Android, Linux, Mac ve Windows Masaüstü üzerindeki tüm kullanıcıların kullamına sunuldu.

Özel Bir Konuşma başlatmak için, oluştur menüsündeki veya alıcının profilinden “Yeni Özel Konuşma” yı seçin. Alıcı daha sonra bir davet alacak ve bu konuşmada geçen tüm çağrı ve mesajlar sonlanana kadar uçtan uca şifrelenecektir. Bununla birlikte, bir sınırlama söz konusudur: Kullanıcılar, her seferinde cihaz başına yalnızca bir özel görüşmeye katılabilir. 

Daha önce Skype bir çeşit şifreleme sunmuştu ancak uçtan uca şifreleme her zaman daha güvenlidir çünkü mesajların içeriği sadece gönderen ve alıcı tarafından okunabiliyor. Apple'ın iMessage ve Facebook'un Messenger'ı da dahil olmak üzere, uçtan uca şifrelemeyi sunan diğer sohbet platformlarının yanına artık Skype'da katılmış oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir