Kapat

Slack CEO’su Microsoft Teams’i Rakip Olarak Görmüyor

Anasayfa
HABER Slack CEO’su Microsoft Teams’i Rakip Olarak Görmüyor

Telekonferans uygulamalarının kullanımında son zamanlarda muazzam bir artış meydana geldi. Okulların ve işletmelerin kapatılmasıyla beraber sanal ortama taşınan ofisler; Zoom, Slack ve Microsoft Teams gibi platformlar üzerinden çalışmaya devam ediyor. Google Meet ve Messenger Rooms gibi Zoom’a karşı alternatifler ortaya çıkmış olsa da en büyük rekabet Microsoft Teams ile Slack arasında yaşanıyor.

Slack CEO’su Stewart Butterfield geçtiğimiz günlerde konuya dair bazı açıklamalarda bulunarak, Microsoft Teams’in Slack için rakip olmadığını belirtti. Microsoft tarafından müşterilerin Teams kullanmak istediğine dair bir kanıt sunulmadığını belirten Butterfield, uygulamanın Office 365 ile birlikte sunulmasını buna sebep olarak gösterdi.

Butterfield, CNBC’ye yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Geçtiğimiz birkaç ay boyunca yaptığımız gözlemlere dayanarak, Teams’in Slack’e rakip olamayacağını düşünüyoruz. Bu noktada biraz sinirlenmiş olmalılar. Yaklaşık 250 milyon Office 365 kullanıcısı bulunuyor. Microsoft, Teams’de meydana gelen büyümenin %30’un biraz altında olduğunu açıkladı. Üç yıl boyunca Teams ve Office 365’i birlikte kullanıma sundular, Skype Kurumsal kullanıcılarını Teams’e geçmeye zorladılar, ancak buna rağmen sadece %29’luk bir büyüme yakalayabildiler. Bundan dolayı kullanıcıların %71’inin platforma veda ettiğini görüyoruz.”

Butterfield konu hakkında kendi fikrini aktarıyor olsa da, SEC kayıtları aksi bir görüntü çiziyor. Bu kayıtlarda Slack, Microsoft’u “ana rakip” olarak listeliyor.

Slack ayrıca üç yıl önce The New York Times’da Microsoft’a karşı “açık mektup” adı altında tam sayfalık bir reklam yayınlamıştı.

Microsoft tarafından açıklanan rakamlara göre 20 milyon kullanıcıya ulaşan Teams, 8 milyon kullanıcıya sahip Slack’i geçmiş ve buna karşılık Slack bu rakamların gerçeği yansıtmadığını iddia etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Karşınızda Akıllı Stres Çarkı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir