Kapat

Snapchat platforma çok konuşulacak bir özellik getirmek için kolları sıvadı.

Anasayfa
Güncelleme Snapchat platforma çok konuşulacak bir özellik getirmek için kolları sıvadı.

Son zamanlarda Facebook ve Instagram'ın kendisini kopyalaması ile gündemde olan Snapchat belki de Facebook'a yol gösterecek yeni bir özellik için düğmeye bastı. 

SnapChat'e arama özelliği geliyor. Arama özelliği, herkese açık içerik arasında gezmenize izin veriyor. Başka bir deyişle yakın çevreniz için çektiğiniz snap'ler arama özelliği sayesinde pek çok kişinin daha ekranında belirecek. Bu özellik şimdiden pek çok kullanıcının tepkisiyle karşılaşmış durumda. Zira kullanıcılar basit bir arama ile on binlerce snap'e ulaşabilecek. Snapchat konuyla ilgili yaptığı açıklamada arama özelliğinin gelişmiş makine öğreniminden faydalandığının altını çiziyor. 

Bu kullanıcıların yükledikleri snap'lerin de otomatik olarak filtreleneceğini işaret ediyor. Bir süredir Facebook'un mercek altına aldığı Snapchat'in bu özelliği ile sosyal medya devinin bir adım önüne geçmiş durumda. Snapchat'in bu adımı sosyal medyada "Zuckerberg'in bu Snapchat özelliğini kopyalaması ne kadar sürecek?" Yorumları yapılmasına da neden oldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir