Kapat

Sony, PS5’e Dair Detayları Yarın Paylaşacak

Anasayfa
HABER Sony, PS5’e Dair Detayları Yarın Paylaşacak

Sony, 18 Mart’ta gerçekleştireceği özel bir etkinlikte PlayStation 5 hakkında daha fazla detay paylaşacak. Şirket tarafından bugün yapılan duyuruda, sistem mimarı olan Mark Cerny’nin “PS5’in sistem mimarisi ve oyunların geleceğini nasıl şekillendireceği” hakkında detayları paylaşacağı belirtildi. Etkinlik yarın Türkiye saatiyle 19:00’da resmi PlayStation blogunda yayınlanacak.

PS5, sekiz çekirdekli bir CPU (AMD’nin üçüncü nesil Ryzen serisini temel alacak) ve AMD’nin Radeon Navi donanımını temel alan özel bir GPU kullanacak. Cihazın ayrıca 8K çözünürlük, 3D ses, 120Hz’de 4K oynanış, daha düşük güç tüketimi seçeneği ve ultra hızlı bir SSD gibi özelliklere sahip olacağı belirtiliyor.

Sony’nin düzenleyeceği bu etkinlik, Microsoft’un Xbox Series X’e dair tüm özellikleri paylaşmasından kısa bir süre sonra gerçekleşmiş olacak. Microsoft’un yeni nesil Xbox cihazı, her biri 3.8GHz hızında sekiz çekirdeğe sahip özel bir AMD Zen 2 CPU, 12 teraflop özel bir AMD RDNA 2 GPU ve her biri 1.825GHz hızında 52 işlem birimi içeriyor.

Microsoft ayrıca oyunların yüklenme sürelerini önemli ölçüde azaltmak için cihazda 1TB NVME SSD bulunacağını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Sony, PlayStation 5'in Geleceğini Doğruladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir