Kapat

Sosyal Medyada Nasıl Takipçi Kazanılır?

Anasayfa
HABER Sosyal Medyada Nasıl Takipçi Kazanılır?

Günümüzün teknolojisinin vazgeçilmezlerinden biri olan telefon, bilgisayar ve tablet gibi teknolojik ürünler hayatımızı oldukça kolaylaştırıyorlar. Bu teknolojik ürünlerin diğer bir yönü ise sosyal medya mecralarıdır. Sosyal medya mecraların artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Bir şey yediğimizde veya bir şey içtiğimizde bile bunun fotoğrafını çekip sosyal medyaya yüklemek istiyoruz. Manzarası güzel bir yere gittiğimizde manzaranın tadını çıkarmak yerine mutlaka fotoğraf veya video çekiyoruz daha sonra bunları sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Sosyal medyanın hayatımızda bu denli önemli bir yer kapladığı günümüzde sosyal medyadaki takipçilerimiz, beğenilerimiz ve aldığımız yorumlar bizim için önemli bir hal alıyor.

Sosyal Medyada Nasıl Takipçi Kazanılır?

Gelelim asıl konumuza; Sosyal medyada nasıl takipçi kazanılır? Sosyal medyada takipçi kazanmak zor bir şey değildir. Hızlı takipçi kazanmanın birkaç yolu bulunmakta. Tüm tanıdıklarınızla, yani akrabalarınız, arkadaşlarınız ve tanıdığınız insanlarla takipleştiniz ama takipçi sayınızdan hâlâ memnun değilseniz gt yaparak işe başlayabilirsiniz. Kalıcı takipçi sağlamanın kolay yollarından birisi budur. Gt yani geri takip, fff yani follow for follow, fb yani follow back gibi isimleri bulunmakta. Keşfette gördüğünüz her hangi bir fotoğrafa birkaç kere gt veya yukarıda belirttiğimiz diğer isimleri yazmanız ve beklemeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra gt hesapları ve etiketler bulunmakta. Keşfetteki arama butonuna bu isimleri yazarak hesaplar ve etiketler bulabilirsiniz. Ancak unutmayın sizi takip eden kişilere geri takip yapmanız, yani sizinde onları takip etmeniz gerekiyor. Yoksa takipçileriniz kalıcı olmaz.

Gelelim diğer bir yönteme. Tanıdıklarınızdan sfs yapmalarını isteyebilirsiniz. Yani sayfa tanıtımı. Sayfanızın ekran görüntüsü alınıyor ve üzerine takip eder misiniz, takip edin, takip, takip edin gt yapıyor gibi şeyler yazılıp kendi hikayesine ekliyor. Böylece gören insanlardan birkaçı takip edebilir. Bir başka yöntem ise influencerlık yapmak. Yani sayfanızı herkese açık bir hale getirip sosyal medya takipçilerinize tavsiyelerde bulunuyorsunuz. Her şeyinizi paylaşıyorsunuz. Böylece kısa sürede keşfete düşüp takipçi artışı yaşayabilirsiniz. Başka bir teknik ise bot takipçi almaktır. Fakat pek önerilmez çünkü sosyal medyalar son zamanlarda bot takipçili hesapları kapatıyor. Ama yinede hızlı takipçi kazanmak için bir denemek isteyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  2017 yılının En uygun ve En kaliteli akıllı cep telefonları

Takipçi Kazanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Takipçinizi arttırmak isterken mutlaka tanımadığınız insanlarla takipleşmeniz gerekecektir. Sizden uygunsuz fotoğraflar isteyebilecek birileri olabilir. Böyle kişileri dava edebilirsiniz. Kendilerini başkaları gibi tanıtabilirler. Sosyal medyada insanları kandırmak oldukça kolaydır. Biriyle konuşmak istemiyorsanız fakat sizi zorluyorsa engelleyip geçebilir veya dava edebilirsiniz. Fakat unutmayın ki herkes aynı değildir. Kime güvenebileceğinizi düşünmelisiniz

Dikkatli Olun

Ancak ne olursa olsun dikkatli olmalısınız. Sosyal medyada her zaman kötü niyetli ve her şeyi eleştiren insanlar vardır. Unutmayın ki kimse fikri paylaşımlarınızdan dolayı size hakaret boyutunda eleştiride bulunamaz. Böyle kişilere imajını zedelememek için saygılı ve seviyeli bir şekilde cevap verebilir veya haklarınızı kullanarak dava açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir