Kapat

Spotify %35 Market Payıyla En Çok Kullanılan Müzik Servisi Oldu

Anasayfa
HABER Spotify %35 Market Payıyla En Çok Kullanılan Müzik Servisi Oldu

Counterpoint tarafından yayınlanan bir araştırma raporuna göre, müzik servislerinin kullanımı küresel çapta popüler olmaya devam ediyor. Araştırmaya göre, 2018 yılına kıyasla 2019 yılında %32 artış gösteren müzik servisleri toplam 358 milyon aboneye ulaştı.

Market hacminin %35’ine sahip olan Spotify, 2019 yılının kazananı oldu. Spotify’ın ardından Apple Music %19 ile ikinci sırada ve Amazon Music ise %15 ile üçüncü sırada yerini aldı.

Spotify, üç ay boyunca ücretsiz olarak sunduğu Spotify Premium gibi promosyon etkinlikleri, fiyat indirimleri, özelleştirilmiş kampanyalar ve özel içeriklere odaklanarak en üst sıradaki yerini korudu. Amazon, Apple ve Google gibi teknoloji devleri, müzik servislerine odaklanmaya başladı ve Spotify’a güçlü bir rekabet sağlamak için yeterli imkanlara sahip durumdalar. ‌Apple uygulamaya eklediği gece modu ve iyileştirilmiş küratörlü çalma listeleri vb. gibi özelliklerle uygulamayı daha iyi hale getirmeyi amaçlıyor. Benzer şekilde, Amazon Müzik sunduğu kayıpsız müzik özelliği ile Tidal karşısında yerini alıyor.

Aynı şekilde, 2020’nin sektör için büyük bir yıl olacağı ve servis aboneliklerinin% 25 daha artacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  PlayStation satışları arttı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir