Kapat

Spotify 96 Milyon Premium Kullanıcıya Ulaştı

Anasayfa
HABER Spotify 96 Milyon Premium Kullanıcıya Ulaştı

Spotify, şirketin 2018 yılının dördüncü çeyrek kazanç raporuna göre, 96 milyon premium abone sayısıyla 2019’a hızlı bir şekilde başladı.

Müzik servisinin genel olarak toplamda 207 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcılardan 111 milyonu uygulamayı ücretsiz olarak kullanırken 96 milyon kullanıcı premium aboneliğe sahip.

Spotify ayrıca başka bir ilginç istatistik paylaşarak yaklaşık 94 milyon Euro işletme kârına sahip olduğunu belirtti. Şirketin yaptığı önceki açıklamalarda bunun “şirketin ilk üç aylık İşletme Kârı” olduğu belirtildi.

Büyümeyi 93-96 milyon premium abone sayısı olarak tahmin eden şirket Google Home sayesinde ve sık sık yaptığı kampanyalarla kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor.

Şirket yılbaşı kampanyası ile neredeyse 7 milyon yeni abone kazandığını açıkladı. Spotify ayrıca Wrapped hizmeti ile gözle görülür bir başarı elde etti. Bu hizmet sayesinde kullanıcıların platform üzerinde yıllık dinleme istatistiklerine ulaşmaları sağlanıyor. Geçen yıla göre 20 milyonluk bir artışa bu yıl 28 milyon kullanıcı ilk bir hafta içinde bu özellikten faydalandı.

Son istatistiklerle beraber Spotify ve Apple Music arasında büyük bir fark bulunuyor. İki rakip platform arasında şu anda yaklaşık olarak 50 milyon premium abonelik bir fark yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Bitcoin ilk ne zaman çıktı? İlk nerede kullanıldı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir