Kapat

Spotify Açılmıyor Hatası Çözümü

Anasayfa
Çözüm Spotify Açılmıyor Hatası Çözümü

Spotify dünyanın önde gelen dijital müzik platformlarından bir tanesidir. Ülkemizde kullanım oranı oldukça fazla olan Spotify’da son zamanlarda bir takım sorunlar oluşmaya başladı. Spotify açılmıyor ve çalmama sorunları kullanıcılar tarafından sıklıkla şikayet ediliyor.

Spotify çalmama sorunlarının temelinde ek uygulamalar ve host ayarlarının değiştirilmesi yatıyor. Spotify Pc’de açılmıyor yada müzik çalmıyor ise bunun en büyük sebebi reklam engelleyicilerin uygulama içi bazı sorunlara neden olmasıdır. Bunun haricinde şikayetlere bakıldığında PC kullanıcıları genelde sorun yaşamıyor.

Bilgisayarda Spotify açılmama yada çalmama sorunu yaşıyorsanız reklam engelleyici yada ek bir uygulama varsa kapatın. Sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Spotify mobil kullanıcıları ise genelde uygulamanın açılmadığı yönünde şikayette bulunuyor. Uygulama aşırı ön bellekleme yaptığında uygulama açılmama sorunu yaşanabiliyor. Uygulama güncellemelerinin yarıda kesilmesi yada kritik bir güncellemenin yapılmaması da uygulamanın açılmasını engelleyebiliyor.

İlk olarak ön bellek temizleme işlemi yapılması gerekiyor.

→ Ayarlar

→ Uygulamalar

→ Spotify uygulamasını seçiyoruz

→ Açılan ekranda Verileri ve Ön bellek temizle seçenekleri ile uygulama ön belleğini temizliyoruz.

Spotify uygulaması hala açılmıyor ise son güncellemeyi kontrol etmelisiniz. Güncelleme sorunu gidermiyor ise uygulamayı kaldırıp baştan yüklemelisiniz.

Sorun hala devam ediyorsa Spotify destek bölümünden yararlanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Spotify, önbelleğinizi temizlediğinizde artık indirmeleri silmiyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir