Kapat

Spotify, Haftalık Keşif Özelliğinde Reklam Yayınlamanın Bir Yolunu Buldu

Anasayfa
HABER Spotify, Haftalık Keşif Özelliğinde Reklam Yayınlamanın Bir Yolunu Buldu

Spotify, en önemli özelliği olan kişiselleştirilmiş müzik çalma listesi Haftalık Keşif’te yeni bir reklam türünü test etmeye başladı. Şirket, ilk kez bir markanın bu oynatma listesine “sponsor” olmasını sağlayacağını söylüyor.

Oynatma listesi kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Spotify, kullanıcılara erişim imkanı sağlayarak birçok reklamverenin bu fırsatla ilgileneceğini düşünüyor.

Spotify, Haftalık Keşif özelliğini kullanan kullanıcıların diğerlerine göre iki kat daha fazla müzik dinlediğini aktardı. Kişiye özel müzik listesi sunduğundan dolayı kullanıcıların platform ile etkileşimini arttıran Haftalık Keşif’te reklamveren için daha ilginç fırsatlar doğacak.

Spotify kısa süre önce aylık 200 milyon aktif kullanıcı sayısını geçmişti. Şirket artık sadece ücretsiz kullanıcıları premium abonelere dönüştürmenin ötesinde, kullanıcı tabanından gelir elde etmenin yeni yollarını arıyor.

Şirket kullanıcı temelini sabit bir hızla arttırmaya devam ediyor. Ancak şirketin finansal durumundan pek memnun olmayan yatırımcılar, şirketin uyguladığı yeni kullanıcı promosyonlarının ve aile planı gibi uygulamaların geliri düşürdüğüne dikkat çekiyor. Şirket daha değerli bir reklam kampanyası ile bu rakamları tekrar düzeltmeyi planlıyor.

Spotify Haftalık Keşif sponsor uygulamasının beta testinde olduğunu aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir