Kapat

Spotify, önbelleğinizi temizlediğinizde artık indirmeleri silmiyor!

Anasayfa
HABER Spotify, önbelleğinizi temizlediğinizde artık indirmeleri silmiyor!

Android ve iOS'taki Spotify uygulaması, indirdiğiniz şarkıları etkilemeden önbelleğinizi temizlemenize olanak tanıyacak bir güncelleme getirdi. Spotify'ın daha az depolama alanı kullanmasını isteyen ancak yine de çevrimdışıyken şarkıları dinleyebilmek isteyen kullanıcılar için küçük bir iyileştirme güncellemesi yapıldı. Daha önce Spotify uygulamasında ön belleği sildiğinizde indirdiğiniz şarkılarda siliniyordu şimdi ise yeni günceleme ile indirmeler ön bellek temizlemesinden etkienmiyor.

Güncelleme, son birkaç hafta içinde tüm platformlara dağıtılmış durumdaSpotify, önbelleğinizi sildiğinizde, daha fazla rahatlık sağlayabilecek olan alana sahip olurken indirme işlemlerinin silinmeyeceğini de göreceksiniz.

Yeni özellik, Android ve iOS uygulamalarının en son sürümünde mevcuttur. Her iki sürümün kullanıcıları için, Ayarlar > Depolama alanına girdiğinizde ön belleği temizleme seçeneğini göreceksiniz. Böylelikle bu güncelleme ile Spotify aşırı bellek kullanımı ve yavaşlama sorunlarınında önüne geçilmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir