Kapat

Spotify’ı ücretsiz kullananlara kötü haber!

Anasayfa
HABER Spotify’ı ücretsiz kullananlara kötü haber!

Dünyanın bir numaralı müzik platformu Spotify, platformu ücretsiz kullanan kullanıcıları üzecek bir yeniliğe hazırlanıyor. Spotify platformunu ücretsiz olarak kullanan kullanıcıların reklam engelleyici uygulamalar kullanması şirketi bu konuda yenilik yapmaya zorluyor.

Oldukça geniş bir kitle tarafından tercih edilen Spotify’ı 100 milyonu aşkın kişi ücretsiz kullanıyor. Hal böyle olunca şirket, bu kullanıcıların servisten nasıl faydalandığını da yakından inceliyor ve mümkünse bu kullanıcıları ücretli hesaba geçirmeye çalışıyor. Yaptığı incelemeler sonunda bazı Spotify kullanıcılarının reklamları engellediğini fark eden şirket, bu konuda sert önlemler almak için harekete geçti.

Spotify, reklam engelleyici kullanıldığı saptanan hesapların 1 Mart tarihinden sonra devre dışı bırakılabileceğinin altını çiziyor. Reklam engelleyici kullanan kullanıcıların bu yöntemden vazgeçmemeleri durumunda platformdan kesinlikle yararlanamayacağını açıklayan şirket bu konudaki yaptırımları kısa sürede uygulanacağını belirtiyor.

2018 yılında reklam engelleyicileri kullananların sayısının yaklaşık 2 milyon seviyesinde olduğu belirtiliyor. Yani, Spotify kullanıcılarının yüzde 2’lik kısmı reklamları engellemek için çeşitli uygulama ve yöntemlere başvuruyor. Uygulamayı ücretsiz ve kesintisiz olarak kullanmak istiyorsanız bu yöntemlerden vazgeçmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir