Kapat

Starbucks Mağazaları Koronavirüs Nedeniyle Kapatıldı

Anasayfa
HABER Starbucks Mağazaları Koronavirüs Nedeniyle Kapatıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge çerçevesinde, koronavirüs nedeniyle çeşitli mekanların kapatılması kararı alınmıştı. Buna bağlı olarak Starbucks da Türkiye’deki mağazalarını geçici süreliğine kapatma kararı aldı.

Ülkemizde koronavirüs vakalarının görülmesiyle birlikte, alınan tedbirler hızla uygulanmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile tüm tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, kafe ve kafeteryaların geçici süreliğine kapatılması kararı alınarak, virüsün yayılmasına karşı önlem alınıyor.

Starbucks da bu karar doğrultusunda Türkiye’deki mağazalarını geçici süreliğine kapatma kararını şu şekilde duyurdu:

“İçişleri Bakanlığı’nın tedbirleri doğrultusunda 16 Mart 2020 saat 24.00 itibariyle ülke genelinde insanların birbirine yakın olarak bulunabileceği tüm tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, kahvehane, kafe ve kafeterya vb. faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştur. Starbucks mağazalarımızı da geçici olarak kapatmış bulunuyoruz.”

Ülkemizde görülen koronavirüs vaka sayısı 18 Mart itibariyle 98’e ulaşırken ayrıca virüs kaynaklı ilk ölüm gerçekleşti.

Dünya genelinde toplam 197 bin vaka görünürken, bunların 7935 tanesi ölümle sonuçlandı. Ayrıca 81,670 kişi hastalığa karşı başarı olarak tedavi edildi.

Uzmanlar zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasını ve ellerin sık sık yıkanmasını tavsiye ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Rockstar, Oyun İçi Satın Alımlardan Elde Ettiği Kârın %5'ini COVID-19'la Mücadele İçin Bağışlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir