Kapat

Starbucks’tan Bitcoin açıklaması geldi

Anasayfa
HABER Starbucks’tan Bitcoin açıklaması geldi

Geçtiğimiz günlerde çıkan Starbucks'ın Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağı haberleri şirket tarafından reddedildi.. Starbucks'ta kripto para birimleri ile ödeme kabul edilmeyeceğini ancak Bitcoin gibi kripto paraları dolara çevrilecek ve müşterilerin bu şekilde Starbucks´ta ödeme yapabilmelerine olanak sağlayacak bir sisteme geçildiği duyuruldu.

Starbucks'ın açıklamasında "Starbucks'ta dijital para birimleri ile ödeme kabul etmiyoruz. Bunun yerine borsa, Bitcoin gibi dijital varlıkları dolara çevirecek ve müşteriler bu şekilde Starbucks´ta ödeme yapabilecekler" ifadelerine yer verildi.

Starbucks Microsoft ve Intercontinental Borsası ile birlikte Cuma günü, Wall Street tarafından regüle edilen "Bakkt" platformunun bir parçası olduğunu duyurmuştu. Bakkt CEO'su Kelly Loeffler, "Dönüştürülebilir potansiyele sahip dijital varlıkların küresel piyasalar ve ticarette yer alabilmesi için bir işbirliği gerçekleştiriyoruz" demişti. Bu açıklamdan sonra Starbucks'ın kripto para ile ödeme alacağı duyurulmuştu.

Esasında kripto para ile direk ödeme almasalarda buna olanak sağlayan bir dönüştürme platformunu başlatıyorlar. Kripto paralar aynında döviz cinsine çevrilecek ve alışveriş yapılabilecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  İnteraktif hologram teknolojisiyle havaya yazı yazmak mümkün!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir