Kapat

Steam Çevrimiçi Oyuncu Sayısında Rekor Kırdı

Anasayfa
HABER Steam Çevrimiçi Oyuncu Sayısında Rekor Kırdı

Steam, aynı anda 20,313,451 oyuncuya ev sahipliği yaparak, tüm zamanların rekorunu kırdı. Steam’de ilk defa aynı anda 20 milyon oyuncu yer alırken, bu oyuncuların yaklaşık 6.4 milyonu aktif olarak bir oyunda yer aldı.

Steam yaklaşık bir ay önce 19 milyon oyuncu ile kendi rekorunu kırarken, bu rekor kısa süreli oldu. Şirket kısa süre içinde bu rakamı da geçerek, 20 milyon oyuncu sayısı ile tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.

Yakın zamanda önemli bir oyun piyasaya sürülmediğinden dolayı, bu istatistiğin hükümetler tarafından yapılan insanların evde kalması tavsiyeleri üzerine oluştuğu belirtiliyor. Sahip olduğu eş zamanlı 1,024,845 aktif oyuncu ile Counter-Strike: Global Offensive zirvede yer alırken, onu  701,632 oyuncu ile Dota 2 ve 515,050 oyuncu ile PUBG izledi.

Dünya genelinde koronavirüs tehlikesi yayılmaya devam ederken, Steam de istatistiklerde büyük sıçramalara sahne oluyor. Ülkemizde İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge neticesinde çeşitli mekanların geçici olarak kapatılması kararı alındıktan sonra, insanlar çevrimiçi seçeneklere yönelmeye devam ediyor.

Steam’de en çok oyuncuya sahip olan ilk 10 oyun şöyle:

  1. Counter Strike – Global Offensive
  2. Dota 2
  3. PlayerUnknown’s Battlegrounds
  4. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  5. Grand Theft Auto V
  6. Football Manager 2020
  7. ARK: Survival Evolved
  8. Destiny 2
  9. Path of Exile
  10. Rust
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  DSÖ: Hasta Değilseniz Maske Takmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir