Kapat

Steam Hesabını Satmak Yasal Mı?

Anasayfa
Çözüm Steam Hesabını Satmak Yasal Mı?

Neredeyse tüm oyuncuların oyun satın almak için ilk tercihi olan Steam, kullanıcıların kendi hesaplarında zamanla biriktirdiği oyunlarla değerli hale geldiğinden dolayı ticari olarak ilgi çekiyor. Aldığı oyunlarla Steam hesabına değer katan kullanıcılar, paraya ihtiyaç duydukları veya artık hesaplarını kullanmadıkları durumda Steam hesaplarını satarak bunu ticari bir şekilde kullanmak istiyor. Ancak bu işlemin yasal olup olmadığı konusunda kafalarda çeşitli soru işaretleri var.

Steam Hesabı Bir Başka Kullanıcıya Satılabilir Mi?

Steam yazılımını cihazına yükleyen ve aktif bir şekilde kullanmaya başlayan herkes, Steam tarafından hazırlanan EULA sözleşmesini kabul etmiş sayılır. Bu sözleşmeye göre Valve, eğer hesabın kullanıcısının orijinal kullanıcı olmadığından şüphelenirse hesabı kapatmak için her türlü hakka sahiptir.

Steam hesabını bir başkasına satmak veya birinden Steam hesabı satın almak açıkça Steam’in EULA sözleşmesinin ihlali sayılmaktadır. Bir başkasından Steam hesabı satın alan kişinin hesabının Valve tarafından kapatılma ihtimali şüpheli hareketler algılanması sonucu artabilir.

Şu ana kadar binlerce kullanıcının Steam hesabı sözleşmenin bu şekilde ihlal edilmesi sonucunda kapatıldı. Siz de eğer böyle bir eylemde bulunmayı planlıyorsanız risklerini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Investing Hesap Kapatma | Hesap Silme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir