Kapat

Steam, yeni Discord benzeri sohbet uygulamasını duyurdu!

Anasayfa
HABER Steam, yeni Discord benzeri sohbet uygulamasını duyurdu!

Steam, arkadaş listesi üzerinden mesajlaşma ve sesli iletişim özelliklerini tüm kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Valve'in sahip olduğu video oyun mağazası giderek popülerliği artan sohbet uygulaması Discord'la rekabet etme yolunda adımlar atmaya başladı. Bu özellikler sayesinde Steam'in üç yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana Discord uygulamasın kaybettiği kullanıcılarının geri kazanmaya çalışıyor.

Yeni güncellemeler çoğunlukta tasarım ve çok yönlü sohbet üzerine olacak gibi duruyor. Artık GIF'leri ve video bağlantılarını Steam Sohbet'teki arkadaşlarınızla paylaşabilir, arkadaşlarınızı favorilere göre sıralayabilir, arkadaşlarınızı oyuna ve partiye göre gruplayabilirsiniz. Steam sohbet özelliği ile Discord'la büyük bir rekabet içerisinde olacak gibi duruyor. Pc oyunlarında favori haline olan Discord ile rekabetin kolay olmadığı ve Steam ekibinin daha ileri düzey grup sohbetleri için çalıştığı söyleniyor.

Discord ekibi bu güne kadar herhangi bir dijital oyun mağazası girişiminde bulunmadı, ama eğer yapsaydı Steam için ciddi bir tehdit olurdu. Böyle bir ihtimale karşı Valve'in oyun platformunu daha çekici hale getirmek için yeni adımlar atacağıda söylentiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir