Kapat

Steam’de Arkadaşlarla Oyun Nasıl Paylaşılır?

Anasayfa
Çözüm Steam’de Arkadaşlarla Oyun Nasıl Paylaşılır?

Binlerce farklı oyunu bünyesinde barındıran Steam, oyuncuların bir oyun satın almak için kullandığı platformların başında geliyor. Yıl içinde yaptığı çeşitli indirimlerle kullanıcıların gönlünü fetheden Steam, büyük şirketler veya bağımsız yapımcılar tarafından geliştirilmiş oyunlardan oluşan büyük bir kütüphaneye sahip.

Valve tarafından yakın zamanda duyurulan paylaşma özelliği sayesinde kullanıcılar artık sahip oldukları kütüphaneleri aileleri veya arkadaşları ile paylaşabiliyor. Eğer oyunlarınızı arkadaşlarınız ile nasıl paylaşacağınızı merak ediyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Steam – Arkadaşlarla Oyun Paylaşma

Aile Kütüphanesi Paylaşma özelliğinden faydalanabilmek için öncelikle Steam Guard güvenlik özelliğinin aktif olması gerekiyor. Steam Guard özelliğini aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Steam uygulamasına giriş yapın.
  • Sol üstte bulunan menüde Steam>Ayarlar>Hesap>Steam Guard Hesap Güvenliğini Yönet yolunu izleyin ve Steam Guard’ı aktif hale getirin.

Oyunları paylaşmaya başlamak için oyun paylaşımını yapmak istediğiniz bilgisayarda kendi Steam hesabınızla oturum açmanız gerekiyor. Kendi Steam hesabınızla oturum açtıktan sonra aşağıdaki adımları takip edin:

  • Sol üstte bulunan menüde Steam>Ayarlar>Hesap>Aile yolunu izleyin.
  • Aile Kütüphanesi Paylaşımı menüsü altında “Bu bilgisayara Kütüphane Paylaşımı için yetki ver” seçeneğini aktif hale getirin.
  • Alt menüde karşınıza oyun paylaşımı yapabileceğiniz hesaplar çıkacak. Paylaşım yapmak istediğiniz hesabı işaretleyin ve daha sonra Steam hesabınızdan çıkış yapın.

Böylece bilgisayarda yetkilendirdiğiniz hesap sizin kütüphanenizde bulunan oyunlara erişebilecek.

Paylaşılan Oyunu İki Kişi Aynı Anda Oynayabilir Mi?

Bu sorunun cevabı hayır. Paylaşılan bir oyunu aynı anda yalnızca bir kişi oynayabilir. Ayrıca oyun kütüphanenizi yalnızca 5 farklı hesapla paylaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Steam, yeni Discord benzeri sohbet uygulamasını duyurdu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir