Kapat

Sürpriz Bir Kararla Activision’dan Ayrılan Bungie, Destiny Haklarını Elinde Tutuyor

Anasayfa
HABER Sürpriz Bir Kararla Activision’dan Ayrılan Bungie, Destiny Haklarını Elinde Tutuyor

Video oyunu endüstrisinin iki devi, Santa Monica’lı Activision Blizzard ve Washington merkezli oyun geliştiricisi Bungie 10 yıllık ortaklıklarına bir yıl kala sürpriz bir şekilde ayrılma kararı aldılar.

Bungie ayrılmaya dair detayları Perşembe öğleden sonra yayınlanan bir blog yazısında duyurdu ve her iki şirket de Bungie’nin “Destiny” için tüm hak ve sorumlulukları üstleneceğini doğrulayan ortak bir bildiri yayınladı.

İki şirket arasındaki ilişki yıllardır gergin bir şekilde devam ediyordu. Endüstrinin en büyük oyuncularından biri olan Activision, sıkı bir üretim programına bağlı kalarak “Call of Duty” serisinin yeni bir versiyonunu her sonbaharda hayranlarına sunmaya devam ediyor.

“Marathon”, “Halo” ve “Destiny” serilerinin arkasındaki şirket Bungie, bu süreç boyunca partnerinin takvimine sadık kalmaya çalıştı. İlk olarak 2010’da imzalanan sözleşmede, Bungie 2013 sonbaharında başlayacak şekilde her iki yılda bir, “Destiny” oyunlarını yayınlamayı taahhüt etti. Ancak ilk oyun 2014 yılında, ikinci oyun ise 2017 yılının sonlarında yayınlandı.

Geçen yılın sonunda, Activision Operasyon Sorumlusu Coddy Johnson, “Destiny 2: Forsaken”ın Activision’ın satış standartlarını karşılayamadığını belirten bir açıklama yapmıştı.

Ayrılma açıklamasından sonra Activision’un hisse değerleri %6 düşüş gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir