Kapat

T Sonic Teknolojisi nedir?

Anasayfa
İnceleme T Sonic Teknolojisi nedir?

T Sonic Teknolojisi nedir? Nerede kullanılır?

T Sonic, günümüzde yaygınlaşan temizlik cihazlarından önce, sonik diş fırçaları ile yıllarca kullanılmıştır. Sonic diş fırçaları, dönen ve titreşen fırçalardan oluşmaktadır. Bu fikir diğer temizlik cihazlarının çalışma prensipleriyle benzerdir. Hatta sonic diş fırçalarının mucitleri, en bilinen ve popüler Clarisonic temizlik fırçalarının da yaratıcılarıdır. Cihazlardaki uzantılar ve filamentler ‘sonic’ hızla titreştiğinden dolayı bu isimle bilinmektedir. Bu hızlı hareketlerin amacı gözenekleri uyararak daha derin bir temizlik sağlanması ve derideki kalıntıların cilde zarar vermeden temizlenmesidir. Bilindiği üzere, şu an birçok marka kendi T sonic teknolojisi kullanan kozmetik cihazlarını piyasaya sürmüş ve pazarlamasını yapmaktadır. Ancak bu aletler nelerdir, riskleri var mıdır ve nasıl kullanılır?

T Sonic cilde nasıl katkı sağlar?

Sonic, derinin elastik yapısına zarar vermeden optimum temizlik sağlamayı, bunu yaparken ciltte tahriş, gerginlik oluşturmamayı amaçlamaktadır. Doğru frekansta ve titreşimde gözeneklerin açılmasını sağlayacak kadar güçlü ama aşırı gerilmelere ve kolajen liflerine zarar vermeyecek kadar nazik şekilde çalışır. Bazı insanlar tarafından ciltte sürekli baskı ve titreşim oluşturmanın zararlı olduğunu savunsa da, doğru şekilde kullanıldığında sonic ile temizliğin cilde olan katkısı kanıtlanmıştır. Ayrıca piyasada farklı ciltler için uygun olduğu söylenerek satılan birçok çeşitli ürün bulunmaktadır. Sonic temizleyiciler hem tüm ciltler için uygun olmakla beraber, hem de cildi birden fazla kimyasala maruz bırakmadan arındırma sağlar. Yapılan araştırmalara göre ciltleri için birden çok krem, bakım yağı vb. ürün kullanan kişilerin 1 ya da hiç kullanmayanlara göre ciltlerinin kuruluğu daha fazladır. Bu da sonic temizliğin önem ve verimini tekrar göstermektedir. Temizleyiciler sadece günlük cilt bakımında değil, nemlendirme, masaj ve makyaj kalıntılarının temizlenmesi için de kullanılmaktadır.

Riskleri nelerdir?

Deri bilindiği gibi vücuttaki en büyük ve en hassas organlardandır. Dolayısıyla bu temizlik cihazlarının cilde yararlı olduğu bilinse bile, nadir durumlar için şüpheyle yaklaşmak doğaldır. Çalışmalar sonic hareket ya da mekanikten kaynaklanan herhangi kalıcı veya kayda değer zarara rastlamamıştır. Ancak birçok insan uzun süreli kullanım sonrasında deri altı kılcallarında hassasiyet ve kırılmalar yaşadıklarını belirtmişlerdir. Cihazlar düzgün korunmadığı ve kullanılmadığı takdirde, fırçalar ve uzantılarında birikebilecek bakteriler dolayısıyla cilt sorunlarını daha da kötü hale getirme riski taşımaktadır. Potansiyel zararı en aza indirmek için sonic temizleyiciler kimyasal diğer ovma kremleri ya da fırçalar ile kullanılmamalıdır. Deride hassasiyete ve aşınmalara neden olmamak için aşırı kullanımdan kaçılması ve düzenli şekilde temizliği yapılmalıdır. Sonic temizleyiciler kullanıldıktan sonra cildi korumak adına güneşe çıkılırken koruyucu sürülmeli ve güneş yanıklarının meydana gelmesi önlenmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Lenovo Legion Y530 İncelemesi : Özellikleri

Nasıl kullanılır?

Cilt için uygun olan tek çeşit bir temizleyici krem, yüz yıkandıktan sonra nemlendirilmiş cihaza bir basım sıkılır ve yuvarlak hareketlerle uygulanır. Alın bölgesi temizliği daha yüksek devir titreşimler ile sağlanabilirken, yanak ve gözaltı gölgeleri çok daha hassastır. Devir buna dikkat edilerek ayarlanmalı ve uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir