Kapat

Teknoloji Devleri Bilgi Kirliliğine Karşı Ortak Bildiri Yayınladı

Anasayfa
HABER Teknoloji Devleri Bilgi Kirliliğine Karşı Ortak Bildiri Yayınladı

Teknoloji devleri, kullanıcılara güvence vermek ve koronavirüs hakkında olası yanlış bilgileri platformlardan uzak tutmak amacıyla ortak bir bildiri yayınladı.

Yayınlanan bildiride “Toplumu sağlıklı ve güvende tutmak için çalışırken diğer şirketleri de bize katılmaya davet ediyoruz.” şeklinde belirtildi. Ortak bildiride yer alan şirketler ise şöyle: Facebook, Google, LinkedIn, Microsoft, Reddit, Twitter ve YouTube.

“COVID-19’e karşı mücadele etmek için birlikte çalışıyoruz. Milyonlarca insanın bağlantıda kalmasına yardımcı olurken, virüsle ilgili sahtekarlık ve yanlış bilgilendirmeye karşı birlikte mücadele ediyor, platformlarımızdaki onaylanmış içeriği artırıyor ve Dünya genelindeki devlet sağlık kurumlarıyla koordineli olarak kritik güncellemeleri paylaşıyoruz. Toplumu sağlıklı ve güvende tutmak için çalışırken diğer şirketleri de bize katılmaya davet ediyoruz.”

Dünya Sağlık Örgütü başkanı geçen ay yaptığı açıklamada, dezenformasyonun COVID-19 kadar tehlikeli olduğunu belirtmişti. Tedros Adhanom Ghebreyesus tarafından, WHO’nun COVID-19’u pandemi olarak ilan etmesinden yaklaşık bir ay önce yapılan bir konuşma sırasında  “Sadece bir salgınla savaşmıyoruz; aynı zamanda bilgi kirliliği ile de savaşıyoruz. Virüsten daha hızlı ve daha kolay yayılan sahte ve yanlış bilgiler, virüs ile aynı derecede tehlike arz etmektedir.” şeklinde belirtilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Dünyada En Çok İndirilen, Oynanan Oyunlar | 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir