Kapat

Teknolojiye Corona Darbesi!

Anasayfa
HABER Teknolojiye Corona Darbesi!

Çin‘de ortaya çıkan virüs şu ana kadar 2.238 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Üstelik sadece Çin‘de değil, dünyanın birçok bölgesinde kendisini gösterdi.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve sonrasında onlarca ülkeye yayılan Corona virüsü teknoloji sektörünü de derinden etkiledi. Çin’de bir çok fabrika üretimi durdurmak zorunda kaldığından teknoloji firmaları yeni ürünlerinin lansman tarihlerini değiştirdi. Apple başta olmak üzere dünya devi bir çok firma ise ürün tedariğinde kısa sürede sorun yaşayabilir.  Çin’de üretim yaptıran ve ürün tedariğinde bulunan firmalar şimdiden alternatif arayışına başladı.

Üretim konusunda yaşanan sıkıntıların kısa vadede ürün fiyatlarına etki edeceği düşünülürken krizi fırsata çevirmek isteyen bir çok firma şimdiden ürün fiyatlarında zam yapmaya başladı. Ülkemizde hale hazırda zaten pahalı olan teknoloji ürünleri yeni dönemde daha yüksek bedeller ile satışa çıkacak gibi duruyor.

Virüsün yayılmaya başladığı ilk tarihlerden itibaren akıllı maske üretimi ise %500 oranında artmış durumda. Dünya genelinde bir çok ülkeden bu ürünle toplu sipariş verildiği ve firmaların talebi karşılanmakta zorlandığı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Corona Virüsü Sonrası Xiaomi’den Akıllı Maske Hamlesi Geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir