Kapat

Telefon Hoparlörü Cızırtı Sorunu Çözümü

Anasayfa
Çözüm Telefon Hoparlörü Cızırtı Sorunu Çözümü

Cep telefonu hoparlör cızırtı sorunu çoğu cihazda başımıza gelebiliyor. Hoparlör cızırtısı sadece konuşma esnasında oluyorsa parazit yapıyor olabilir. Ancak müzik dinlerken de hoparlör cızırtı yapıyor ise genel bir sıkıntı var demektir. Telefon hoparlör’ündeki cızırtı bir süre sonra arttığı için çok daha fazla rahatsız edici olabiliyor.

İlk olarak telefonunuza son yüklediğiniz uygulamaları kontrol edin. Özellikle ekolayzer uygulamaları telefon hoparlörünü aşırı zorladığı için bir süre sonra cızırtı yapabiliyor. Bu tarz bir uygulama yükledikten sonra telefondan cızırtı gelmeye başladı ise uygulamayı kaldırıp yeniden deneyiniz.

Telefonun hoparlör kısmındaki tozlanma, pamuklanma yada tıkanıklık cızırtı yapabilmektedir. Bir kompresör yardımı ile hoparlör kısmını temizleyebilirsiniz. Böylece seste iyileşmeler olduğunu göreceksiniz.

Bu sorun genelde donanımsal olduğu için telefonunuzun garantisi devam ediyor ise ilk olarak servise götürmeyi denemelisiniz.

Son olarak belirtmekte yarar var bazı ekran koruyucular hoparlör üstünü kapattığı için sanki cızırtı yapıyormuş gibi bir ses gelebilir. Bu durumda ekran koruyucuyu söküp tekrar denemekte yarar görüyoruz.

“Telefon Hoparlörü Cızırtı Sorunu Çözümü” üzerine 1 yorum

  1. Seda says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir