İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Telefon Kılıfları Telefona Zarar Verir Mi?

Konu başlığını yanlış duymadınız. Bu makalemizde binlerce lira vererek satın almış olduğumuz telefonları darbe, çizilme, sıvı teması gibi dış etkenlerden korumak için kullandığımız telefon kılıflarının cihazlara zarar verip vermediğini inceleyeceğiz.

Öncelikle dünya devi firmaların bir kaç mili metre inceltmek ve daha zarif bir görüntü için milyon dolar harcadıkları telefonları 20TL değerindeki bir kılıfla ekmek kesme tahtası gibi kullanıyor olmak üzücü oluyor. Bu sebeple telefonda kılıf kullanımına başından karşı olduğumu belirtmek isterim.

Aynı şekilde telefonlarda cam ekran koruyucu kullanımının da oldukça yaygın olduğunu düşünürsek zarafetine kapılarak aldığımız telefonun kurulum aşaması sonrası tuğla kalınlığına gelmiş olması beklentinin ilk günden zayıflamasına sebep oluyor. Gel gelelim binlerce lira vererek aldığımız telefonun bir kaza sonrasında param parça olması konusuna!

Evet her ne kadar telefon kılıfı ve ekran koruyucu için olumsuz bir giriş yapmış olsam da kendimize cihaz koruması konusunda güvenmiyorsak mutlaka bir takım önlemler almamız gerekiyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kılıf Telefona Zarar Verir Mi?

Telefon kılıfını seçerken gerçekten cihazı koruyup koruyamayacağına dikkat etmek gerekiyor. Uygun fiyatlı telefon kılıflarının çoğu telefona zarar veriyor! Çoğu kılıfın iç kesimleri özensiz kesildiğinden silikon kılıf içinde sıkışan telefonunuzu bir süre sonra kılıftan çıkarttığınızda arkasının ve kasasının tamamen çizildiğin göreceksiniz.

Özellikle markaları kendi üretmiş oldukları orijinal kılıflar biraz pahalı olsa da iç deformasyona karşı maksimum koruma sağlıyor. Deformasyonun yanı sıra ısınma sorunlarını belirli ölçüde ortadan kaldırıyor ve renkleri çok daha geç soluyor.

Sert Telefon Kılıfları Telefona Zarar Verir Mi?

Silikon kılıflar telefon için en ideal kılıflar olarak görülse de yukarıda belirttiğimiz sebepten telefonu deforme edebiliyor. Bu sebeple sert yapıya sahip özellikle iç kısmı yumuşak dokulu kılıflar telefon sağlığı açısında daha iyi olacaktır.

Telefon Kılıfları WiFi ve Şebekeyi Engeller Mi?

İçerisinde metal alışım olan telefon kılıfları her türlü sinyal gücünü etkileyebilir. Özellikle mıknatıslı kapaklı kılıflar telefon çekim gücünü zayıflatabiliyor. Markaların kendi ürettiği kapaklı kılıflar yine bu durumlara karşı özel olarak tasarlandığından daha az etki ediyor.

Kılıf kullanıp kullanmamak tamamen kullanıcı tercihidir. Biz yaşadığımız deneyimleri sizlerle paylaşmak istedik.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar