Kapat

Telefon klavyesi çıkmıyor!

Anasayfa
Çözüm Telefon klavyesi çıkmıyor!

Android cihazlarda zaman zaman karşımıza çıkan oldukça can sıkıcı bu problemin çözmü için birkaç yöntemden bahsedeceğim. Öncelikle bu sıkıntı çoğu zaman ram'in çok kullanılmasından yada sonradan yüklediğimiz telefon hızlandırma programlarından kaynaklanmaktadır. Telefon klavyesi çıkmıyor ise birkaç yöntem ile sorunu halletmeye çalışalım.

Çözüm için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz;

untitled-1

Telefonun klavyesi herhangi bir neden ile durdurmaya zorlanılmış ve kapatılmış ise tekrardan çalışması için ayarlardan düzenlenmesi gerekiyor.

→  Ayarlar

 Uygulamalar

→  Uygulama Yöneticisi

→  Klavye uygulamasını bulduktan sonra Uygulamaya İzin ver seçeneğini seçtikten sonra telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor.
2

Telefonunuzda Memory Booster, Ram Clear, Clean Master uygulamalarından herhangi bir tanesi yüklü ise bu uygulamlar klavye çalışmasını durdurabiliyor. Uygulamayı tamamen durdurmak yada kaldır mak için sırası ile ;

→  Ayarlar

→  Uygulamalar

→  Uygulama Yöneticisi

→  Durdurmak yada Kaldırmak istediğimiz uygulamayı seçip seçeneklerden ( Kaldır, Durdurmaya Zorla ) uygun olanı seçip telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor.

 

3

Kalavye uygulaması bozulmuş yada kullanımayacak duruma geldiğinde kesinlikle açılmaz. Bu durumda format atmak isemiyorsanız Google Play Store'dan ücretsiz olarak Google Klavye uygulamasını indirip kullana bilirsiniz.

 

4

Yukarıdaki yöntemler ile çözüm bulamadıysanız telefonunuza FORMAT atmanız gerekebilir. 

 

“Telefon klavyesi çıkmıyor!” üzerine 2 yorum

  1. deniz says:
  2. deniz says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir