Kapat

Telefon klavyesi çıkmıyor!

Anasayfa
Çözüm Telefon klavyesi çıkmıyor!

Android cihazlarda zaman zaman karşımıza çıkan mesaj bölümünde klavye çıkmıyor sorunu oldukça can sıkıcı bir hal almaya başladı. Genellikle bu sıkıntı Ram’in çok kullanılmasından yada sonradan yüklediğimiz telefon hızlandırma programlarından kaynaklanmaktadır. Peki telefon klavyesi çıkmıyor sorunu nasıl çözülür? Telefon klavyesi çıkmıyor ise birkaç yöntem ile sorunu çözebilirsiniz.

Telefon klavyesi sorunu çözümü için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz;

untitled-1

Telefonun klavyesi herhangi bir neden ile durdurmaya zorlanılmış ve kapatılmış ise tekrardan çalışması için ayarlardan düzenlenmesi gerekiyor.

→  Ayarlar

 Uygulamalar

→  Uygulama Yöneticisi

→  Klavye uygulamasını bulduktan sonra Uygulamaya İzin ver seçeneğini seçtikten sonra telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor.

2

Telefonunuzda Memory Booster, Ram Clear, Clean Master uygulamalarından herhangi bir tanesi yüklü ise bu uygulamalar klavye çalışmasını durdurabiliyor. Uygulamayı tamamen durdurmak yada kaldırmak için sırası ile ;

→  Ayarlar

→  Uygulamalar

→  Uygulama Yöneticisi

→  Durdurmak yada Kaldırmak istediğimiz uygulamayı seçip seçeneklerden ( Kaldır, Durdurmaya Zorla ) uygun olanı seçip telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor.

 

3

Klavye uygulaması bozulmuş yada kullanılmayacak duruma geldiğinde kesinlikle açılmaz. Bu durumda format atmak istemiyorsanız Google Play Store‘dan ücretsiz olarak Google Klavye uygulamasını indirip kullana bilirsiniz.

 

4

Yukarıdaki yöntemler ile klavye çıkmama sorununa çözüm bulamadıysanız telefonunuza FORMAT atmanız gerekebilir. Format işleminden sonra mesaj bölümünde klavye çıkmama sorunu çözülmüş olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Samsung, iPhone X'i böyle gölgede bırakacak

“Telefon klavyesi çıkmıyor!” üzerine 14 yorum

 1. deniz says:
 2. deniz says:
 3. Mehmet says:
 4. Zeynep says:
 5. Dimitri says:
 6. Ahmet says:
 7. özkan says:
 8. Kartal says:
 9. ENES says:
 10. tevfik says:
 11. süleyman ışık says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir