Kapat

Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
Uygulama Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Telegram Nedir?

Telegram nedir sorununu kısaca cevabı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram , çoklu platform desteği sunan , güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcı Pavel Durov tarafından geliştirilen uygulama son zamanlarda oldukça popüler. Telegram istemcileri hem mobil hem de masaüstü sistemler için mevcuttur. Ağustos 2013’te yayın hayatına başlamıştır. İran ve Rusya hükümetlerinin Telegram’ı gizli mesaj içeriği sebebiyle yasaklamasından bu yana popülerliği gittikçe artan uygulama uygulama marketlerde en çok indirilen mesajlaşma uygulamaları arasında.

Telegram Nasıl Çalışır?

Telegram , akıllı telefonunuzun telefon numarasını mesajlaşma kimliğiniz olarak kullanır. Belge ve medya doyalarınızı bir başka telegram kullanıcısına ulaştırmanızı da sağlayan uygulama özellikle dosya gönderildikten sonra “dosyanın kendini imha etmesi” özelliği ile ön plana çıkıyor. Gönderdiğiniz bir mesajı 48 saate kadar kendinizden ve karşınızda ki kullanıcıdan silmenizi sağlayan özellik oldukça kullanışlı. Telegram uygulaması Android , iOS , Linux , macOS ve Windows tabanlı sistemlerde kullanılabilir. Ayrıca bir çok tarayıcının destek verdiği bir web sitesi sürümü mevcut. Özellikle gizli mesajlaşma özelliği , iki aşamalı şifreleme gibi özellikler Telegram uygulamasını oldukça kullanılabilir yapıyor.

Telegram Nasıl Kullanılır?

Öncelikle uygulama marketinden veya kendi web sitesinden uygulamayı edinmeniz gerekiyor. Uygulamayı edindikten hemen sonra uygulamayı açıp kayıt işlemini telefon numaranız ile tamamlamalısınız. Kayıt işlemini tamamladığınızda size WhatApp ile oldukça benzer bir menü merhaba diyecek.Uygulamanın ana ekranında rehberinizde bulunan kişileri görebilir , onlarla mesajlaşabilir , onlara dosya aktarımı yapabilirsiniz.

‎Telegram Messenger
‎Telegram Messenger
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google'dan Yeni Mesajlaşma Uygulaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir