Kapat

Tesla Otomatik Pilotu Frenlere Asılarak Olası Kazayı Önledi

Anasayfa
HABER Tesla Otomatik Pilotu Frenlere Asılarak Olası Kazayı Önledi

Tesla otomatik pilotu çoğunlukla işler ters gittiği zaman medyada kendine yer buluyor. Ancak otomatik pilotun olası kazaları önlediği haber sayısı ise buna göre daha az.

Otomatik pilot çoğu durumda kazaları önlemek için oldukça faydalı olsa da sürücünün her durumda çok dikkatli olması gerekiyor.

Tesla’nın otomatik pilot sistemi günümüze kadar önemli ölçüde geliştirildi. Çoğu durumda otomatik pilot başarı ile kazaları önledi. Ancak video ile kayıt edilmediği sürece bu olaylar hakkında çok fazla bilgi sahibi olamıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde YouTube’a yüklenen bir videoda Tesla otomatik pilotunun olası bir kazayı önlemek için otomatik olarak frenlere asıldığı ve kazayı önlediği görüldü. Video arabanın ön kısmında bulunan kamera sayesinde Tesla’s Dashcam özelliği ile kaydedildi.

Tabii ki de bu otomatik pilotun kazayı önlediği tek örnek değil. Birkaç ay önce bir Model 3 sürücüsü çok ciddi bir kazaya yol açabilecek olayın Tesla otomatik pilotu tarafından nasıl önlendiğini göstermişti. Bu videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Elon Musk’ın otomatik pilot özelliğini erken aşamada abartması sebebiyle sistem medya tarafından kötü bir şekilde tanıtılıyor. Elon Musk’ın medyatik karakterinden bağımsız olarak sistemin oldukça faydalı olduğu ve gelecekte insanların hayatını kurtarabileceği ise inkar edilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir