Kapat

Tesla’nın Amerika Fabrikasi Üretimi Durdurdu

Anasayfa
HABER Tesla’nın Amerika Fabrikasi Üretimi Durdurdu

Tesla’nın Kaliforniya’daki ana fabrikası, koronavirüsün yayılmasını engellemek için üç haftalığına kapatıldı. Bu durumun, şirketin yüksek talep beklediği Model Y aracının üretimi için şirketin planlarını altüst edeceği belirtildi.

Şirket yöneticisi Elon Musk, araç üretimine ve teslimatına normal bir şekilde devam etmeyi planladığını belirtti. Şirketin bulunduğu Alameda bölgesi, zorunlu olmayan haller dışında seyahat edilmesine izin vermiyor.

Elon Musk tarafından daha önce çalışanlara gönderilen e-postada, Fremont tesisisin normal bir şekilde faaliyetlerine devam edeceği, ancak çalışanların gelmek zorunda olmadığı belirtilmişti.

Musk ayrıca, “Koronavirüs sebebiyle oluşan panik, virüsün kendisinden daha fazla zarara sebep oluyor.” şeklinde belirtmişti.

Şu ana kadar San Francisco’dan 273 koronavirüs vakası bildirilirken, Kaliforniya’da COVID-19 kaynaklı 12 ölüm gerçekleşti.

Yaklaşık 10,000 çalışana sahip olan Tesla fabrikası, yıllık 415,000’ten daha fazla elektrikli aracın üretimini gerçekleştiriyor. Virüsün Çin’deki yayılımı sebebiyle, şirket ayrıca Şangay’daki tesislerini 10 haftalığına kapatmak zorunda kaldı.

Alameda bölgesinde uygulamaya konan tedbirler kapsamında, zorunlu faaliyetler gerçekleştirmeyen işletmeler envanterlerini korumak, güvenliği sağlamak, ödemeleri yapmak ve çalışanlara yardımcı olmak gibi asgari işlemlere devam edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook Messenger'a oyun özelliği geldi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir