Kapat

TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılıyor?

Anasayfa
Çözüm TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılıyor?

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan TikTok her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Uygulamanın son güncellemeleri ve yeni özellikleri kullanıcılar tarafından ilgi ile takip ediliyor. TikTok platformuna eklenen ancak bir çok kullanıcının sorun yaşadığı canlı yayın özelliğini bu makalemizde anlatacağız. TikTok’da canlı yayın açma ve canlı yayın izleme aslında diğer uygulamalardan daha kolay ancak sıralamadaki değişimler kafaları karıştırabiliyor. Canlı yayın konusunda bize gelen bir kaç soruya cevap vererek detaylı olarak Tiktok canlı yayın açma özelliğini anlatalım.

TikTok’da canlı yayın açamıyorum sebebi nedir?

TikTok’da canlı yayın açabilmek için minimum 1.000 takipçi sayısına ulaşmanız gerekmektedir. Takipçi sayının 1.000 kullanıcının altında ise TikTok Live özelliğini maalesef kullanamazsınız. Takipçi sayınız 1.000 kişinin altında ise Tiktok takipçi arttırma makalemizde yararlanarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Tiktok canlı yayın hilesi adı altındaki uygulamalar ve siteler hesabınızın güvenliğini ciddi oranda tehdit etmektedir. Bu tarz uygulamalara hesabınızı kaybetmenize neden olabilir.

TikTok canlı yayın yasağı nedir?

TikTok’da paylaşılan içerikler denetime tabi tutulmaktadır. Ayrıca kullanıcı şikayetleri de göz önünde bulundurularak bir takıp yaptırımlar uygulanabilmektedir. Eğer videolarınızda yada canlı yayında uygunsuz içerik paylaşımında bulunursanız TikTok canlı yayın yasağı getirmektedir.

TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılıyor

→ Uygulamayı açın

→ Ekranın alt kısmında ortada bulunan (+) simgesine tıklayın

→ Video ekranında en altta Video ve Live seçeneklerini göreceksiniz. Ekranı sola çekip, Live kısmına yani canlı yayın bölümüne geçin

→ Bir başlık ekleyerek Live olun butonuna tıklayın ve canlı yayını başlatın.

Tiktok’da canlı yayın açma sorunu yaşıyorsanız bize yorum kısmından yazabilirsiniz. Canlı yayın kısıtlamaları ile alakalı güncel politikaları TikTok platformundan takip edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Huawei Share Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir