Kapat

TikTok Kahvesi (Dalgona) nedir? Nasıl Yapılır?

Anasayfa
Çözüm TikTok Kahvesi (Dalgona) nedir? Nasıl Yapılır?

TikTok sosyal ortamlarda video paylaşımlarına olan ilginin artması ile bu konudaki en kapsamlı uygulama olarak bir anda en çok tercih edilen uygulamalar arasında yerini aldı. TikTok’da başlatılan akımlar kısa sürede bütün dünyaya yayılıyor.

Platform üzerinde son zamanlarda en çok konuşulan konulardan bir tanesi olan “TikTok kahvesi” hakkında sizler için bir makale hazırladık.

TikTok Kahvesi nedir?

TikTok kahvesi, uygulama üzerinden kısa sürede yayılmasından dolayı bu adı almıştır. TikTok kahvesi, Güney Kore’de ortaya çıkmıştır ve asıl adı “Dalgano” kahvesidir. Kahvenin yapımı oldukça basit olduğundan ve her evde bulunabilecek malzemelerden yapıldığından kısa sürede popüler olmuştur. Özellikle görüntüsü ile dikkat çekmektedir. Adını ise dalgona şekerlemesine benzemesinden dolayı aldığı biliniyor.

TikTok Kahvesi için Hangi Malzemeler Gerekiyor?

→ 2 yemek kaşığı granül kahve
→ 1 yemek kaşığı toz şeker
→ 2 yemek kaşığı sıcak su

Kahvenin servis edilişinde yarım su bardağı süt ve buz gerekiyor. 

TikTok Kahvesi Nasıl Yapılır?

Bir kap içerisine ilave edilen Kahve, Şeker ve Su bir karıştırıcı yardımı(mikser) ile 15 dk boyunca karıştırılır. Karışımın rengi karıştırma işlemi sırasında gittikçe açılmaya başlayacaktır. Bu sırada bir bardağa süt ve buz hazırlayalım. Karıştırma işlemi bittikten sonra(kahveli bir krema elde etmiş oluyoruz) hazırladığımız bardağa kahveyi ilave ediyoruz. TikTok kahvemiz hazır. Bu karışımı sütü ısıtarak yapan yada üstüne kakao ilave edenlerde var yorum size kalmış. Afiyetle içebilirsiniz.

TikTok kahvesi paylaşımları son zamanlarda ciddi ilgi gördüğünde video çekmeyi ve etiket altında paylaşmayı unutmayın.

Yeni TikTok akımlarından ve popüler içeriklerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Tik Tok video donma sorunu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir