Kapat

TikTok Kısıtlı Mod “İçerik Filtreleme” Nedir?

Anasayfa
Çözüm TikTok Kısıtlı Mod “İçerik Filtreleme” Nedir?

TikTok son dönemlerin en çok kullanılan kısa video uygulaması olma ünvanını hala elinde bulunduruyor ancak uygulamayı kullanmayı bırakan kişi sayısı her geçen gün artmaya başladı.

Kullanıcıları uygulamadan soğutan konuların başında uygunsuz içerikler başta geliyor. TikTok uygunsuz içerikleri engellemek için aslında bir formül üretti, bu makalemizde kullanıcılar tarafından çok bilinmeyen TikTok içerik filtreleme sisteminden bahsedeceğiz.

TikTok platformu uygunsuz içerik konusunda sürekli kullanıcılara uyarıda bulunuyor ve filtreleme sistemi sayesinde çoğunu uygulamadan kaldırıyor. Hatta bir çok kullanıcı uygunsuz içerik yüzünden platform tarafından banlanıyor. Tabi bazı içerikler platform için sorun teşkil etmese de özellikle çocuklar için sakıncalı olabiliyor. Bu durumda uygulama içerisinde bulunan “TikTok Kısıtlı Mod” özelliği sayesinde çocuğunuzun uygunsuz içerikleri izlemesini engelleyebilirsiniz.

TikTok Kısıtlı Mod Nasıl Kullanılır?

  • TikTok uygulamasına giriş yapın.
  • Sağ alt köşedeki profil simgesine tıklayın.
  • Profil ekranında sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine tıklayın.
  • Kaşınıza TikTok ayarlar menüsü çıkacaktır.
  • Dijital Refah
  • Kısıtlı Mod
  • Kısıtlı Modu Etkinleştir
Kısıtlı Mod, çocukların güvenliğinin sağlanması için tasarlanmış özel bir moddur. TikTok, Kısıtlı Modda, çocuklar için uygun olmayan içerikleri filtreleyecektir.

Tiktok yetişkinler ve çocuklar için Kısıtlı Mod özelliğini özellikle platforma entegre etmiştir. Önerilen videolar bu özelliğe göre listelenmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  TikTok Pro Hesap Nedir? Nasıl Aktifleşir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir