Kapat

Tiktok Videolarındaki Yorumları Artık İstediğiniz Şekilde Filtreleyebilirsiniz

Anasayfa
HABER Tiktok Videolarındaki Yorumları Artık İstediğiniz Şekilde Filtreleyebilirsiniz

TikTok, kullanıcıların saldırgan, nefret söylemi içeren ve müstehcen yorumların videolarında görünmesini engellemeye yardımcı olan yeni bir güvenlik özelliği ekledi.

Artık tüm kullanıcılar için bulunan özel bir yorum filtresi sayesinde kişilerin, videoları üzerinde üzücü veya saldırgan olabilecek ifadelerin görünmesi konusunda karar vermeleri sağlanacak. Ayrıca kullanıcılar yalnızca onaylanmış kişilerin yorum yapmasına izin vermeyi de seçebilecekler.

TikTok, kullanıcılara kimin mesaj gönderebileceği, kimin takip edebileceği ve ek içerik için kimin ortaklık kurabileceği konusunda güvenlik özelliklerini açıklamaya yardımcı olacak birkaç yeni rehber videosu yayınladı.

Instagram gibi diğer sosyal platformlarda halihazırda benzer şekilde yorum filtresi bulunuyor. Ayrıca YouTube, içerik oluşturuculara videolarına kimin yorum yapabileceği konusunda seçim hakkı tanıyor.

Yorum denetimi, çocuklara yönelik bazı YouTube videolarının yorum bölümünde saldırgan mesajlar aldığının ortaya çıkmasından bu yana tartışma konusu haline gelmişti. Şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamada milyonlarca yorumun silindiği ve saldırganları çekebilecek videoların yorum kısmının kapatıldığı belirtildi.

Yorum denetimi ile birlikte çocukların ve gençlerin çevrimiçi ortamda güvenliğinin sağlanması ve kötü niyetli kişilerden olabildiğinde uzak bir internet deneyimi yaşaması amaçlanıyor.

Kaynak: The Verge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir